Praeitą savaitę JAV akcijų indeksai užbaigė kilimu

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2012-06-18 10:11 Komentarai: (0)
Penktadienį JAV akcijų indeksai kilo apie 1 proc. Be to, JAV akcijų biržos kilo jau antrą savaitę iš eilės. Per savaitę Dow Jones Industrial Average kilo 1,7 proc., S&P 500 – 1,3 proc., Nasdaq Composite – 0,5 proc. Investuotojų optimizmą paskatino G-20 atstovų pasisakymai, kad centriniai bankai yra pasiruošę atlikti koordinuotas intervencijas, jei sekmadienį rinkimų rezultatai pakryps neigiama linkme, taip pat išaugusios viltys, kad Graikija suformuos proeuropietišką koaliciją.

Penktadienį Niujorko akcijų biržoje vienai pigusiai akcijai teko dvi brangusios. Vienos iš labiausiai brangusių akcijų buvo finansinio sektoriaus įmonių akcijos. Pavyzdžiui, „Bank of America Corporation“ brango daugiau nei 3 proc., o „Morgan Stanley“ – 2,66 proc. Šio sektoriaus bendrovių akcijos ypač jautriai reaguoja į euro zonos naujienas, tad G-20 pasisakymai lėmė daugelio bankų akcijų brangimą. Pirmadienį tendencija turėtų išsilaikyti dėl sėkmingų Graikijos rinkimų rezultatų. Pirmadienį didesnio dėmesio turėtų sulaukti „Facebook Inc.“ akcijos, nes trejus metus technikos direktoriumi dirbęs Bret Taylor nutarė trauktis iš pareigų. Pastarasis buvo vienas iš lyderių bendrovėje. „Zynga Inc.“ akcijos taip pat turėtų susilaukti didesnio dėmesio, kai „Goldman Sachs“ analitikai pareiškė, kad dabartinė bendrovės akcijų kaina neatspindi įmonės augimo perspektyvų. Būtent po šio pranešimo, poprekybinėje sesijoje „Zynga Inc.“ brango apie 11 proc.

Gegužę, palyginti su ankstesniu mėnesiu, pramonės produkcija sumažėjo 0,1 proc. Analitikai prognozavo nežymų augimą – 0,1 proc. Prie neigiamo pokyčiu labiausiai prisidėjo 0,4 proc. smukusi gamyba. Tiesa, komunalinių paslaugų ir kasybos pramonės produkcija augo 0,9 ir 0,8 proc. Netikėtai birželio mėnesį Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksas sumažėjo nuo 79,3 iki 74,1 punktų. Tai žemiausias indekso lygmuo 2012 metais.

Vakarų Europa


Praėjusi savaitė Vakarų Europos akcijų indeksams buvo sėkminga – didesnėmis reikšmėmis nei pradžioje savaitę baigė 15 iš 18 nacionalinių akcijų kainų indeksų. Penktadienį investuotojai nerimavo dėl savaitgalį vyksiančių pakartotinų rinkimų Graikijoje, tačiau dauguma buvo linkę tikėti partijų. sutinkančių su paramos programos sąlygomis, pergale.

Padėtis euro zonos darbo rinkoje 2012 m. I ketv. toliau keitėsi nepalankia linkme. Palyginti su 2011 m. IV ketv. užimtumas sumažėjo 0,2 proc., o palyginti su 2011 m. I ketv. – 0,5 proc. Tokie pokyčiai regiono darbo rinkoje rodo ne itin gerą visos euro zonos ekonomikos situaciją, nors regione ir galima rasti santykinai tvirtesnių narių.

Šiandien ateities sandoriai rodo palankias nuotaikas rinkose. Pasitikėjimui pagrindo suteikia Graikijos savaitgalio rinkimai – panašu, kad viršų ėmė politinė jėga, pasisakanti už bendrijos paramą, o ne kairieji radikalistai.

Azija


Šiandien Azijos akcijų rinkose vyravo optimistinės nuotaikos. Investuotojai pozityviai įvertino vakar Graikijoje vykusių parlamento rinkimų rezultatus. Bent trumpuoju laikotarpiu investuotojų rizikos tolerancija vėl išaugo ir dauguma Azijos akcijų indeksų kilo daugiau kaip 1,5 proc. pasiekdami šio mėnesio aukščiausias reikšmes.

Praėjusią savaitę prarastas vertes šiandien ypatingai sparčiai atstatinėjo eksportuojančių bendrovių akcijos. Pavyzdžiui, “Sony Corp.” ir “Mazda Motors Corp.” akcijos brango beveik 5 proc. Pietų Korėjos technologijų kompanijų “Samsung Electronics. Co.” ir “LG Electronics Inc.” akcijų kainos išaugo daugiau kaip 2 proc. Kitų stipriai nuo ekonomikos augimo priklausomų sektorių bendrovių akcijos taip pat sulaukė didelio investuotojų susidomėjimo. Didžiausios Kinijos naftos perdirbimo įmonės “Cnooc Ltd.” akcijos brango 3,2 proc., o “China Life Insurance Ltd.” akcijų kaina padidėjo 2,8 proc. Tiesa, buvo ir tokių bendrovių, kurių akcijos smarkiai pigo. Pavyzdžiui, vertybinių popierių biržos operatorės “Hong Kong Exchanges & Clearing Ltd.” akcijų kaina smuko 3,4 proc., po bendrovės pranešimo apie “London Metals Exchange” įsigijimą. Įsigijimo kaina siekė 2,2 mlrd. JAV dolerių.

Baltijos šalys


Penktadienį Vilniuje ir Taline investuotojai buvo nusiteikę optimistiškai. Vilniaus akcijų biržos indeksas kilo 0,25 proc., Talino – 0,72 proc. Tiesa, Rygos akcijų biržos indeksas smuko 0,67 proc. Tiesa, praėjusi savaitė trims pagrindiniams Baltijos akcijų biržų indeksams nebuvo sėkminga. Per paskutines penkias prekybos sesijas Vilniaus biržos indekso reikšmė sumažėjo 0,57 proc., Talino – 0,35 proc., o Rygos – 0,13 proc. Valstybinė kainų ir energetikos komisija patvirtino „Lietuvos dujų“ perdavimo ir kontrolės atskyrimo veiksmų planą. Iki 2013 metų liepos 31 dienos įmonės vykdoma gamtinių dujų perdavimo veikla turi būti perleista naujai įkurtai bendrovei. Šįryt buvo pranešta, kad „Aprangos“ valdybos pirmininkas Darius Mockus pasididino šios bendrovės akcijų paketą, įsigydamas 7317 akcijas iki 1,7 eurų kainos. „Olainfarm“ pardavimai gegužės mėn. per metus padidėjo 8 proc. Labiausiai pardavimai augo Kirgizijoje, Latvijoje ir Azerbaidžiane.

Žaliavos


Penktadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje nedaug pasikeitė, o prekybos apimtys buvo ganėtinai mažos investuotojams baiminantis savaitgalį vykusių Graikijos parlamento rinkimų rezultatų. Šiandien ryte jau aišku, kad daugiausia balsų surinko Naujosios Demokratijos partija, remianti šalies išlikimą euro zonoje. Artimiausių dienų partijos darbas – suformuoti koaliciją bei vyriausybę. Tai suteikė šiek tiek optimizmo rinkose šįryt ir „WTI“ naftos kaina priartėjo prie 85 JAV dolerių už barelį. Grįžtant prie penktadienio naujienų, reiktų išskirti pranešimą apie gegužės mėn. 0,1 proc. kritusį pramonės gamybos lygį šalyje JAV. Ekonomistai tikėjosi 0,1 proc. padidėjimo. Toks pokytis kelia nerimo, kad sustojęs pramonės augimas neigiamai paveiks naftos produktų paklausą. Taip pat nuliūdino ir Mičigano universiteto skaičiuojamo vartotojų pasitikėjimo reikšmės kritimas gegužę. Šiandien daug dėmesio investuotojai skirs ir į šešių galingiausių pasaulio valstybių ir Irano atstovų susitikimą Maskvoje. Vėl bus ieškoma kompromiso dėl Irano vykdomos branduolinės politikos ir pasaulio taikomų sankcijų šiai šaliai. Baiminasi, kad derybos nesibaigtų be jokių sprendimų, nes tai grąžintų santykius tarp šalių į pradinę padėtį. Tiesa, toks scenarijus būtų palankus naftos kainos augimui.
 
Dar nėra komentarų