Pasaulio akcijų rinkose karaliauja meškos

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2012-05-16 10:16 Komentarai: (0)
JAV akcijų indeksai, nors ir prekybos sesiją pradėjo kilimu, tačiau pasidavė neigiamoms nuotaikoms pasaulyje. S&P 500 indeksas krito 0,57 proc., Dow Jones Industrial Average indeksas - 0,5 proc., o Nasdaq Composite indeksas kilo 0,3 proc.

„Avon Products Inc.“ akcijų kaina pirmadienio sesijoje kilusi beveik 4 proc. vakarykštės sesijos metu koregavosi 10,73 proc. iki 18,71 JAV dolerių už akciją kainos. „Coty Inc.“ atšaukė savo pasiūlymą pirkti „Avon Products Inc.“ už daugiau nei 10 mlrd. JAV dolerių, pagrįsdama savo sprendimą nepakankamu „Avon Products Inc.“ bendradarbiavimu ir geranoriškumu.

„Groupon Inc.“ įmonės akcijų kaina taip pat neatlaikė neigiamų rinkų nuotaikų. Pirmadienio sesijoje kilusi 19 proc., o vakarykštę sesiją po geresnių nei laukta rezultatų pradėjusi 24 proc. teigiamu pokyčiu įmonės akcijų kaina sesiją baigė tik 3,66 proc. kilimu iki 12,17 JAV dolerių už paprastąją akciją kainos.

Balandžio mėnesio vartotojų kainų indeksas, stipriai įtakotas išlaidų energetikos ištekliams, išliko nepakitęs nuo kovo mėnesio. Tai atitiko analitikų lūkesčius. Išlaidos energetikai krito 1,7 proc., benzinui – 2,6 proc.

Mažmeninė prekyba balandžio mėnesį stipriai sulėtejo, palyginti su kovo mėnesio 0,8 proc. augimu. Kaip analitikai tikėjosi, balandžio mėnesį rodiklis augo tik 0,1 proc.

Vakarų Europa

Akcijų prekyba Vakarų Europos vertybinių popierių biržose buvo permaininga – didžiąją prekybos sesijos dalį indeksų pokyčiai buvo teigiami ir tik vėlai po pietų rinka apsisuko paskelbus, kad Graikijoje nutraukiami bandymai sudaryti naują vyriausybę ir artimiausiu metu bus šaukiami nauji parlamento rinkimai. Ypač jautriai sureagavo Graikijos bendrovių akcijų kainos – indekso reikšmė po šios žinios krito 3,6 proc. Tokios žinios iš šios šalies dar kartą įrodo apie tvyrantį chaosą, kuris kelia gandus dėl galimo šalies pasitraukimo iš euro zonos.

Visgi pagrindinė vakar laukta žinia – 2012 m. I ketv. euro zonos BVP rezultatai – nenuliūdino. Pranešta, kad šio regiono BVP nepakito nuo praėjusių metų. Makroekonomistai tikėjosi, kad euro zonos ekonomikos smukimas sieks 0,2 proc. Euro zonos geresniam nei laukta BVP pokyčiui turėjo stipresnis nei tikėtasi Vokietijos BVP padidėjimas. Tad dar kartą išryškėja dviejų Europos regionų plėtros tempai. Pavyzdžiui, Vokietijos BVP metinis pokytis I ketv. siekė 0,5 proc., o tokiose šalyse kaip Italija ar Ispanija, ekonomika traukėsi 0,8 proc. ir 0,3 proc.

Iš akcijų rinkos pokyčių reiktų išskirti Italijos bankų akcijų pigimą po to, kai „Moody‘s“ sumažino 26 šalies bankų kredito reitingus. Dėl to didžiausių Italijos bankų „Unicredit“ ir „Intesa Sanpaolo“ akcijų kainos krito 5,5 proc. Italijos 10-ies metų obligacijų pajamingumas vėl sugrįžo aukščiau 6 proc. Vokietijos, priešingai, nusileido iki visų laikų žemiausio 1,435 proc. lygio.

Azija

Šiandien Azijos akcijų rinkose buvo matomi panikos požymiai. Vakar buvo patvirtinti nuogąstavimai, kad Graikijoje turės įvykti pakartotiniai rinkimai, dėl partijų nesugėbėjimo suformuoti koaliciją. Labiausiai šiandien pigo akcijos Pietų Korėjoje. Šalies akcijų indeksas Kospi 200 nusirito net 3,31 proc. Honkongo akcijų indeksas taip pat smuko itin smarkiai – 2,68 proc.

Ciklinių sektorių bendrovių akcijos šiandien buvo vienos labiausiai pardavinėjamų rinkoje. Pavyzdžiui, žaliavomis prekiaujančių bendrovių akcijos pigo daugiau kaip 4 proc. Bankų akcijos taip pat smarkiai pigo. „China Citic Bank Corp.“ akcijų kaina padidėjo 6,5 proc.

Baltijos šalys

Antradienį Baltijos akcijų biržose vyravo skirtingos nuotaikos. Vilniaus ir Rygos akcijų biržų indeksai smuko 0,35 ir 0,6 proc., o Taline fiksuotas 0,46 proc. prieaugis. Vilniuje ir vėl peržengta 1 mln. eurų dienos apyvarta. Vakar baigėsi „Invaldos“ oficialus pasiūlymas supirkti iki 10 proc. įmonės akcijų. Buvo supirktas visas norimas kiekis, o akcijų pasiūla maksimalų kiekį viršijo beveik 7 kartus. Balandį „Olainfarm“ pardavimai per metus netikėtai sumažėjo 5 proc. I ketv., palyginti su atitinkamu laikotarpiu prieš metus, „Premia Foods“ grynąjį nuostolį sumažino 40 proc.

Žaliavos

Antradienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje dar kartą smarkiai krito ir ji nusileido žemiau 94 JAV dolerių už barelį. Prekybos pradžia to nežadėjo – naftos kaina buvo išaugusi iki 95,5 JAV dolerių už barelį. Pranešimas apie geresnius nei tikėtasi euro zonos ekonomikos vystymosi pokyčius I ketv. suteikė laikino optimizmo rinkai. Visgi vėliau neigiamas nuotaikas atnešė paskelbimas apie pasibaigusius bandymus suformuoti naują vyriausybę Graikijoje ir apie būsimus naujus parlamento rinkimus. Tokios naujienos dar paskatino JAV dolerio stiprėjimą pagrindinių valiutų atžvilgiu, o tai įprastai turi neigiamą įtaką naftos kainai. Be to, vakare pasirodė Amerikos naftos instituto ataskaita, kuri atskleidė, kad žaliavinės naftos atsargos šalyje padidėjo net 6,57 mln. barelių. Tokie pokyčiai rodo, kad nieko teigiamo nereiktų laukti ir iš šiandien pasirodysiančių JAV energetikos administracijos duomenų. Priminsime, kad rinkos analitikai laukia atsargų padidėjimo 1,7 mln. barelių.
 
Dar nėra komentarų