Europos rinkos vėl neramios prieš dar vieną Ispanijos obligacijų aukcioną

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2012-04-19 10:40 Komentarai: (0)
Po didžiausio kilimo per šį mėnesį, JAV indeksai vakar smuko. S&P 500 indeksas vakar prarado 0,41 proc., Dow Jones Industrial Average indeksas – 0,63 proc., o Nasdaq Composite indeksas – 0,37 proc. Tokius pokyčius lėmė prastesni nei laukta technologijų sektoriaus įmonių „Intel Corp.“ Ir „IBM Corp.“ I ketv. rezultatai.

Procesorių gamintoja „Intel Corp.“ akcijų kaina įsibėgėjus prekybos sesijai buvo smukusi 2 proc. Nors įmonės rezultatai atitiko lūkesčius, tačiau I ketv. bendrasis pelnas nuvylė.

„Berkshire Hathaway Inc.“ A klasės akcijos pigo 1,4 proc. po generalinio direktoriaus Warreno Buffeto pranešimo apie diagnozuotą ligą.

„IBM Corp.“ pardavimų pajamos nesiekė analitikų lūkesčių. Akcijos pigo 3,53 proc. iki 200,13 JAV dolerių už paprastąją akciją.

Paraiškų skaičius paskoloms nekilnojamam turtui įsigyti sumažėjo antrą savaitę iš eilės. Šią savaitę paraiškų skaičius sumažėjo 11,2 proc., tačiau keturių savaičių vidurkis išlieka teigiamas ir siekia 1,6 proc.

Vakarų Europa

Trečiadienį Vakarų Europos rinkose nuotaikos vėl subjuro laukiant naujo Ispanijos skolos vertybinių popierių aukciono. Šalies akcijų kainų indeksas į rinkų nuotaikų pokytį reagavo itin jautriai ir smuko 4 proc. pranešus, kad Ispanijos bankų sistemos blogų paskolų dalis išaugo iki 8,2 proc. Kaip galima matyti iš pastarojo laikotarpio rinkų elgsenos, vyriausybės skolos tebėra karšta tema. Rinkos tebėra itin jautrios bet kokioms žinutėms apie galimus nesklandumus.

Šiandien Ispanija rinkose leis dviejų ir dešimties metų obligacijas. Nerimaujama kaip šaliai seksis po to, kai jos ilgalaikių skolos vertybinių popierių pajamingumas viršijo 6 proc. Ekonomistai baiminasi, kad Ispanija gali nesuvaldyti savo finansų ir jai taip pat gali prireikti bendrijos finansinės paramos.Po vakarykštės išreikštos reakcijos, šiandien rinkų lūkesčiai nevienodi. Ateities sandoriai rodo skirtingas indeksų kryptis.

Azija

Šiandien beveik visų Azijos akcijų indeksų reikšmės traukėsi. Labiausiai smuko Japonijos akcijų indeksas Nikkei 225 – 0,84 proc. Pietų Korėjos ir Kinijos akcijų indeksai krito atitinkamai 0,32 ir 0,21 proc.

Šiandien Japonija paskelbė kovo mėnesio prekybos balanso duomenis. Prekybos deficitas siekė 1,01 mlrd. JAV dolerių, nors analitikai tikėjosi beveik trigubai didesnio deficito. Importo apimtys per mėnesį išaugo 10,5 proc., o eksporto – 5,9 proc.

Kinijos „Xinhua” naujienų agentūra pranešė apie Kinijos centrinio banko nenurodyto atstovo pasisakymą, kad Kinijos centrinis bankas gerins likvidumą rinkoje ir toliau mažindamas privalomąsias rezervų normas bankams bei didindamas atpirkimo sandorių apimtis.

Baltijos šalys

Vilniaus akcijų biržos indekso reikšmė padidėjo 0,15 proc., o akcijų buvo perleista už 359 tūkst. eurų. Antrą prekybos sesiją iš eilės aktyviausiai prekiauta „City Service“ akcijomis. Jos brango 1,13 proc. iki 1,881 eurų, o apyvarta siekė net 145 tūkst. eurų. Įdomu tai, kad į antradienį po prekybos paskelbtus gerus „TEO LT“ rezultatus rinka nesureagavo. Toks investuotojų elgesys galbūt parodo, jog rinkoje didėja rizikos apetitas ir dividendinės bendrovės eina į antrą planą.

Talino akcijų biržos indeksas padidėjo 0,63 proc., o bendra biržos apyvarta sudarė 994 tūkst. eurų. Iš jų 291 tūkst. eurų buvo perleista tiesioginiais sandoriais. O 100 tūkst. eurų apyvartą perkopė ir į lyderių gretas įsiveržė ne visuomet dideliu likvidumu pasižyminčios bendrovės – „Merko Ehitus“ bei „Tallinna Kaubamaja“.
Rygoje akcijų perleista net už 118 tūkst. latų, 84 tūkst. latų buvo perleista tiesioginiais sandoriais. Pagrindinio biržos indekso reikšmė padidėjo 0,49 proc. Aktyviausiai antrą prekybos sesiją iš eilės prekiauta puikius kovo mėnesio pardavimus paskelbusios farmacijos bendrovės „Olainfarm“ akcijomis.

Vidurio ir Rytų Europa

Vakar Rusijos akcijų indeksas RTS prarado 0,15 proc. savo vertės. Negatyvioms globalioms rinkų nuotaikoms vakar paantrino mažėjusi naftos kaina, kuri paprastai iš paskos nusitempia ir Rusijos akcijų kainas. Iš pavienių akcijų daugiausia dėmesio sulaukė „Gazprom“ akcijos. Jos pigo 0,9 proc. po to, kai prezidentas V. Putinas užsiminė apie mokesčius dujoms. Vakar Rusija taip pat skelbė nedarbo lygio duomenis. Nedarbo lygis siekė 6,5 proc. ir nuo metų pradžios beveik nepasikeitė.

Žaliavos

Trečiadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje smuko ir prekybos pabaigoje nusistovėjo šiek tiek aukščiau 102,5 JAV dolerių už barelį. Didžiausią neigiamą įtaką kainai turėjo JAV energetikos administracijos ataskaita, parodžiusi, kad žaliavinės naftos atsargos šalyje per praėjusią savaitę padidėjo 3,9 mln. barelių arba gerokai daugiau nei prognozuota. Naftos atsargų padidėjimas nesugebėjo atsverti benzino atsargų sumažėjimo. Vien per pastarąsias keturias savaites žaliavinės naftos atsargos padidėjo 22,8 mln. barelių – didžiausias išaugimas nuo 2009 m. ir rodo, kad kalbėti apie naftos trūkumą bent jau JAV rinkoje neįmanoma. Kas kiek nudžiugino – naftos produktų suvartojimas per pastarąsias keturias savaites sumažėjo 2,7 proc., o tai yra daug mažesnis smukimas nei prieš metus. Dar reiktų atkreipti dėmesį į pranešimus, kad Japonija balandžio mėn. ketina net 80 proc., palyginti su pirmais metų mėnesiais, sumažinti naftos pirkimą iš Irano. Panašių veiksmų ketina imtis ir Taivano valstybinė naftos bendrovė, atsižvelgdama į JAV spaudimą naftą iš Irano perkančioms valstybėms.
 
Dar nėra komentarų