Vakarų rinkas vėl trikdė nuogąstavimai dėl Graikijos likimo

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2012-02-07 10:30 Komentarai: (1)
Pirmoji šios savaitės prekybos sesija JAV akcijų rinkoje prasidėjo neigiama kryptimi. Dow Jones indeksas sumažėjo 0,13 proc., S&P 500 – 0,04 proc., o Nasdaq – 0,13 proc. Investuotojus toliau glumino įvykiai Europoje, kur vis dar ginčijamasi dėl Graikijos viešųjų finansų likimo. Primintina, kad JAV akcijų rinka pastaruoju metu atrodo geriau palyginti su Europos. Nemažai šalies ekonominių rodiklių siunčia palankius signalus, prie kurių priskirtina ir praėjusio penktadienio darbo rinkos statistika. Įmonių ketvirčio rezultatai taip pat kol kas palankūs rinkai augti. „Bloomberg“ duomenimis 66 proc. iš 268 įmonių jau skelbusių savo ketvirčio finansinės veiklos rezultatus viršijo analitikų lūkesčius.

Vakarų Europa


Europoje mažėjo 15 iš 18 nacionalinių akcijų biržų indeksų. Investuotojai vėl buvo nusiminę dėl derybų eigos su Graikija ir buvo vis labiau baiminamasi chaotiško šalies bankroto ar net pasitraukimo iš euro zonos. Vakarykščio susitikimo metu buvo sutarta dėl papildomo biudžeto sumažinimo, kurio dydis siektų 1,5 proc. BVP, tačiau galutinis susitarimas papildomai finansinei pagalbai gauti dar nėra pasiektas. Šiandien politikai tinkasi tartis dėl bankų kapitalo stiprinimo ir kitų klausimų.

Tarp atskirų bendrovių labiausiai smuko „Glencore“ akcijos kaina. Ji sumažėjo 4,5 proc. Praėjusią savaitę buvo paskelbta apie tai, kad ši įmonę ketina įsigyti kalnakasybos bendrovę „Xstrata“, tačiau investuotojai nedžiugiai sutiko naujieną apie kainą už kurią ketinamą vykdyti įsigijimą. Taip pat vakar investuotojai vengė bankų akcijų, ypač tų, kurie turi nemenkų Graikijos skolos įsipareigojimų. Stoxx Europe 600 bankų indekso vertė sumažėjo 0,5 proc.

Šiandien ateities sandoriai rodo, kad tikimasi prastesnės prekybos Europos biržose. Investuotojų nerimą lėmė banko „UBS“ naujienos – ryte pasirodė žinia apie sumažėjusį IV ketv. pelną ir galimai prastus I ketv. rezultatus. Baiminamasi tolesnės viešųjų finansų krizės neigiamos įtakos.

Euro zonos investuotojų pasitikėjimo indeksas, kurį skaičiuoja „Sentix“ vasario mėnesį pakilo iki septyneto mėnesių aukštumų ir viršijo prognozes. Pastaruoju metu galima pastebėti vėl pradėjusius gerėti lūkesčius. Investuotojų nuotaikoms įtakos turėjo Europos centrinio banko likvidumo didinimo politika.

Azija


Šiandien dauguma Azijos akcijų indeksų krito. Kinijos akcijų indeksas CSI 300 smuko 1,57 proc., o Japonijos akcijų indekso Nikkei 225 reikšmė sumažėjo 0,13 proc.

Šiandien investuotojai sulaukė naujienų iš rezultatus skelbiančių įmonių. „Suzuki Motor Corp.“ akcijos pigo 1,8 proc., po to kai įmonė paskelbė 5 proc. sumažėjusį pelną balandžio-gruodžio mėnesiais. Antras pagal dydį pasaulyje cigarečių gamintojas „Japan Tobacco Inc.“ paskelbė padidinantis metinę pelno prognozę. Po šios naujienos įmonės akcijos brango 5,5 proc. Antrą kartą per mažiau nei mėnesį pelno prognozę padidino „Toyota Motor Corp.“, paskelbusi, kad finansinių metų, pasibaigsiančių kovo 31 d., grynasis įmonės pelnas sieks 2,6 mlrd. JAV dolerių. Vis dėlto, tai daugiau kaip trečdaliu mažiau nei rinkos analitikų prognozė, tad investuotojai į šią naujieną sureagavo neutraliai.

Baltijos šalys


Pirmadienį Vilniaus akcijų biržoje buvo jaučiamos teigiamos nuotaikos, tad biržos indeksas išaugo 0,18 proc. Bendra biržos apyvarta siekė 161 tūkst. eurų. Aktyviausiai prekiauta „Linas Agro“ akcijomis, kurių perleista už 45 tūkst. eurų, o akcijos pabrango 4,96 proc. Talino akcijų biržos indeksas išaugo 0,11 proc., o iš viso akcijų perleista už 376 tūkst.eurų. Nebuvo sudarytas nė vienas tiesioginis sandoris. Aktyviausiai prekiauta „Tallink Grupp“ akcijomis, kurių perleista už 100 tūkst. eurų, o akcijos atpigo 0,68 proc. Rygos akcijų biržų indeksas sumažėjo 0,40 proc. Bendra biržos apyvarta sudarė 18 tūkst. latų. Aktyviausiai prekiauta „SAF Tehnika“ akcijomis, kurių perleista už 11,6 tūkst. latų, o akcijos atpigo 2,8 proc.

Žaliavos


Pirmadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje krito beveik 1 proc. Tai, kad Graikija neskuba imtis ryžtingų veiksmų mažinant išlaidas, jai neleidžia užsitikrinti euro zonos pagalbos, o tai vis labiau verčia nerimauti ir investuotojus į žaliavus. Stiprėjęs JAV doleris euro atžvilgiu turėjo neigiamą įtaką naftos kainai. Beje, baiminamasi, kad šią savaitę Tarptautinė energetikos agentūra sumažins 2012 m. naftos paklausos pasaulyje prognozę, atsižvelgdama į lėtesnį ekonomikos augimą daugumoje valstybių. Rinkos dalyviai taip pat su nerimu laukia ir JAV naftos atsargų pokyčių ataskaitų, kurios bus paskelbto šiandien ir rytoj. Jeigu naftos produktų suvartojimo pokyčiai vėl bus labai žemi, tai gali neleisti naftos kainai rimčiau atšokti. Be to, Šiaurės Amerikoje ši žiema yra daug šiltesnė nei praėjusi, tad ir naftos produktų, naudojamų šildymui, suvartojama daug mažiau. Priešinga padėtis yra Europoje, kurioje žiema yra stipriai sukausčiusi daugumą valstybių. Tad ir „Brent“ bei „WTI“ naftos kainų skirtumas yra vėl labai išaugęs. Reiktų atkreipti dėmesį ir į JAV vakar įvestas papildomas sankcijas prieš Irano centrinį banką, kitas finansines institucijas. Tokie veiksmai suteikia tam tikrą palaikymą naftos kainai.
 
1.   Parašė senelis   2012-02-07 13:13  

O aš nematau jokio nuogąstavimo dėl Graikijos
Šiandien kamikadzės sugebėjo Graikijai paskolinti 800mln.!!! už 5% !!!
Tai kur čia "krizė", jei prie šito "gėrio" net eilė susidarius buvo ir visiems neužteko....