JAV investuotojai palankiai įvertino FED sprendimus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2012-01-26 10:22 Komentarai: (0)
Trečiadienį JAV akcijų indeksai kilo, kai Federalinio rezervų banko atstovai paskelbė, kad dabartinė palūkanų norma gali likti nepakeista iki 2014 metų pabaigos. Anksčiau buvo teigta, kad rekordiškai žemos palūkanos išliks iki 2013 metų vidurio. Daugiausiai augo Nasdaq Composite indeksas – 1,14 proc. S&P 500 ir Dow Jones Industrial Average indeksai kilo nuosaikiau – 0,87 ir 0,66 proc. Iš didelės kapitalizacijos bendrovių labiausiai brango „Apple Inc.“ akcijos – 6,24 proc., o didesniu neigiamu pokyčiu išsiskyrė „Google Inc.“ akcijos – 1,97 proc.

Gruodį, palyginti su lapkričiu, preliminarūs būsto pardavimai sumažėjo 3,5 proc., nors buvo prognozuotas tik 1 proc. sumažėjimas. Lapkritį pardavimai augo net 7,3 proc. Tiesa, per metus preliminarūs būsto pardavimai padidėjo daugiau nei 5 proc. Lapkritį, palyginti su spaliu, būsto kainų indeksas išaugo 1 proc., kai buvo prognozuotas nežymus 0,1 proc. sumažėjimas. Tiesa, per metus indeksas sumažėjo 1,8 proc.

Šiandien IV ketv. finansinius rezultatus pristatys „Starbucks Corporation“, „Juniper Networks Inc.“, „Colgate – Palmolive Co.“ „AT&T Inc.” ir “Lockheed Martin Corp.” bendrovės.

Vakarų Europa

Trečiadienį Vakarų Europos rinkoje investuotojai buvo nusivylę Graikijos derybų eiga ir įmonių ketvirčio rezultatais. Tad ir indeksų vertės smuko 12 iš 18 nacionalinių rinkų.

Prastesnius nei tikėtasi ketvirčio rezultatus paskelbė technologijų bendrovė „Ericsson“ ir farmacininkė „Novartis“. Dėl to „Ericsson“ akcija vakar prarado net 14 proc. savo vertės, o „Novartis“ smuko 2,5 proc. Panašu, kad pastarosios pajamos šiemet vargu ar augs, o pelningumui turėtų atsiliepti tai, kad vienas populiariausių įmonės vaistų netenka platinimo licencijos JAV.

Šiandien ateities sandoriai leidžia tikėtis teigiamos grąžos Europos rinkose. Tokios reakcijos galima sulaukti po to kai vakar JAV Federalinis rezervų bankas pareiškė rekordinėse žemumose laikysiąs palūkanų normą dar bent porą metų.

Ekonominiai rodikliai vakar ekonomistų galėjo būti sutikti dvejopai. Viena vertus, D. Britanijos BVP IV ketv. smuko daugiau nei tikėtasi. Kita vertus, Vokietijos investuotojų lūkesčiai vėl ėmė gerėti.

D. Britanijos BVP paskutinį praėjusių metų ketvirtį smuko 0,2 proc., kai ekonomistai prognozavo 0,1 proc. sumažėjimą. Tai pirmas BVP smuktelėjimas po trijų ketvirčių. BVP smuko nes mažėjo gamybos ir paslaugų apimtys taip padidinamos investuotojų nuogąstavimus, kad šalį vėl gali ištikti recesija. Kaip parodė atskleistas ankstesnio Anglijos banko pinigų politikos posėdžio protokolas – komiteto nariai vienbalsiai nusprendė nekeisti esamų pinigų politikos dydžių.

Lengviau atsikvėpti ekonomistai gali po paskelbtų Vokietijos „Ifo“ sausio mėnesio investuotojų pasitikėjimo indeksų duomenų. Nors esamos padėties vertinimas dar kiek prastėjo, tačiau lūkesių komponentė akivaizdžiai stiebėsi aukštyn. Tai jau ne pirmas toks požymis, kad Vokietijos ekonomikos būklė nėra tokia prasta kaip būtų galima manyti stebint euro zoną platesniu mastu. Ir auga tikimybė, kad šalies ekonomika išvengs recesijos 2012 metais.

Azija

Šiandien Azijos akcijų indeksai nerodė bendros krypties. Po trijų nedarbo dienų atsidariusios Honkongo akcijų biržos indeksas Hang Seng kilo 1,51 proc. ir tai jau penkta prekybos sesija iš eilės kai indekso pokytis yra teigiamas. Japonijos akcijų indeksas Nikkei 225 smuko 0,39 proc., investuotojams atsiimant pelną po pastarųjų kelių dienų kilimo.

Vakar didėjo beveik visų pagrindinių žaliavų kainos, tad investuotojai suskubo pirkti žaliavų bendrovių akcijas. „Aluminum Corp. of China“ akcijos brango 3,3 proc. „Foxconn International Holdings Ltd.“ akcijos brango 4,5 proc. ir kaina padidėjo iki dviejų mėnesių aukščiausio lygio. Tokį investuotojų pasitikėjimą nulėmė įspūdingi bendrovės „Apple“, kuriai „Foxconn International Holdings Ltd.“ gamina produktus, praėjusio ketvirčio finansiniai rezultatai.

„HSBC Holdings PLC“ akcijos pigo 0,5 proc., po to kai bankas patvirtino, kad JAV Senatas pradėjo banko tyrimą dėl pinigų plovimo.

Baltijos šalys

Trečiadienį Baltijos akcijų biržų indeksai kilo. Labiausiai padidėjo Rygos akcijų biržos indekso reikšmė – 0,49 proc. Talino ir Vilniaus indeksai kilo atitinkamai 0,09 proc. Didžiausia apyvarta pasiekta Talino akcijų biržoje – 858 tūkst. eurų. Aktyviausiai prekiauta „Silvano Fashion Group“ alcijomis, kurių apyvarta sudarė daugiau nei pusę visos Talino biržos apyvartos. Didžiausiu neigiamu akcijų kainos pokyčiu išsiskyrė „Lino“ akcijos – daugiau nei 2 proc. Labiausiai brango „Trigon Property Development“ akcijos – apie 26,1 proc.

Žaliavos

Trečiadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kainos pokytis „NYMEX“ biržoje buvo teigiamas, o kaina trumpam buvo pakilusi aukščiau 100 JAV dolerių už barelį. Didžiausią įtaką naftos kainai vakar turėjo FED vadovų susitikimas, po kurio B. Bernankė paskelbė, kad dabartinės mažos palūkanų normos JAV bus išlaikytos iki 2014 m. pabaigos. Be to, vėl pagausėjo kalbų apie galimą trečiąją ekonomikos skatinimo pinigų politikos priemonėmis programą, o visa tai skatina visų žaliavų brangimą. Beje, vakar paskelbta JAV energetikos administracijos naftos atsargų ataskaita nebuvo tokia šokiruojanti kaip praėjusią savaitę. Žaliavinės naftos atsargos JAV per savaitę padidėjo 3,6 mln. barelių, o benzino sumažėjo 0,4 mln. barelių. Naftos produktų suvartojimo per pastarąsias keturias savaites metinis kritimas sudarė 4,2 proc. Toks smukimas buvo mažesnis nei praėjusią savaitę, kai kritimas siekė 7,2 proc. Vakar Tarptautinis valiutos fondas paskaičiavo, kad jeigu Iranas nutrauktų naftos tiekimą EBPO valstybėms dėl JAV ir ES veiksmų prieš ją ir kitos naftą išgaunančios valstybės greitai nepadidins naftos gavybos, tai turėtų pakelti naftos kainą 20-30 JAV dolerių už barelį.
 
Dar nėra komentarų