Rinkų nuotaikas trečiadienį pakėlė palankūs JAV ekonominiai duomenys

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2011-08-25 10:51 Komentarai: (0)
Trečiadienį JAV akcijų indeksų reikšmės kilo į viršų trečią dieną iš eilės. Teigiamą įtaką akcijų kainų kilimui turėjo geresni nei tikėtasi skelbtų makroekonominių rodiklių rezultatai bei lūkesčiai, kad rytoj FED vadovas duos aiškių užuominų rinkoms apie planus skatinti ekonomikos augimą pinigų politikos priemonėmis. Visgi po prekybos sesijos pabaigos paskelbta žinia, kad „Apple“ vadovas S. Jobs dėl ligos traukiasi iš savo posto, sukrėtė rinkas ir po prekybinėje sesijoje šios bendrovės akcijos smarkiai krito. Ši charizmatiška asmenybė sugebėjo užauginti „Apple“ iki didžiausios kapitalizacijos įmonės pasaulyje.

Investuotojus nudžiugino ilgalaikio vartojimo prekių užsakymų augimas liepos mėnesį. Užsakymų portfelis per mėnesį padidėjo 4 proc., o jam didžiausią įtaką turėjo automobilių gamybos užsakymų augimas. Taip pat augo ir civilinių orlaivių gamybos užsakymai. Toks augimas buvo didesnis nei prognozuota (2,0 proc.) ir suteikia vilčių, kad pramonės perspektyvos nėra jau tokios prastos.
Verta atkreipti dėmesį ir į būsto kainų padidėjimą birželio mėnesį 0,9 proc. Tiesa, 2011 m. II ketv. JAV būsto kainos buvo 5,9 proc. mažesnės nei prieš metus, o tai rodo, kad nekilnojamojo turto rinka vis dar yra sudėtingoje padėtyje.

Pagaliau vakar sugebėjo pakilti ir „Bank of America“ akcijų kaina. Dienos pokytis sudarė 9,8 proc., tačiau akcijos yra vis dar 30 proc. pigesnės nei prieš mėnesį. Beje, analitikai pastarosiomis dienomis vėl ėmė keisti bankų rekomendacijas į pirkti, nes jų nuomone akcijų kritimas buvo pernelyg didelis ir kainos tapo vėl patrauklios.

Vakarų Europa

Akcijų indeksai Europoje kilo trečią dieną iš eilės. Investuotojai nepaisė prastesnių nei tikėtasi Vokietijos verslo lūkesčių ir naujų pramonės užsakymų statistikos. Vietoje to rinkos toliau kilo laukiant penktadienio naujienų iš FED. Be to, rinkos palankiai sureagavo į JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymų statistiką.

Šiandien ateities sandoriai Vakarų Europos rinkose toliau žada teigiamą grąžą. Tiesa, pasak kai kurių rinkos dalyvių, investuotojai esti labai atsargūs ir nepalankių žinių iš FED atveju veikiausiai bus greitai traukiamasi iš jau keletą dienų kilusių rinkų. Kol kas rinkos veikiausiai tikisi arba kad FED paskelbs apie dar vieną kiekybinės pinigų politikos priemonių paketą QE3, arba bent jau apie tai, kokių priemonių FED dar turi savo arsenale.

Vokietijos verslo pasitikėjimo indeksas, kurį skaičiuoja „Ifo“ institutas rugpjūti menko labiau nei tikėtasi. Jo reikšmė smuko iki praėjusių metų pirmosios pusės lygio. Prieš keletą dienų buvo paskelbti prastėję investuotojų lūkesčiai. Tokia lūkesčių kryptis nestebina, ekonomikos dalyviai yra susirūpinę dėl to kaip ekonomikai seksis veikti slegiamai skolų. „Ifo“ lūkesčių indekso reikšmė mažėja jau nuo šių metų vasario.

Azija

Šiandien Azijos akcijų indeksai kopė aukštyn. Geresni nei laukta JAV makroekonominiai duomenys bei stiprūs įmonių antrojo ketvirčio finansiniai rezultatai padidino investuotojų susidomėjimą Azijos regiono bendrovių akcijomis. Japonijos Nikkei 225 indeksas pašoko 2,15 proc., Kinijos akcijų indekso CSI 300 reikšmė padidėjo 2,2 proc., o Honkongo akcijų indeksas Hang Seng kilo 1,55 proc.

Šiandien investuotojų dėmesį sukaustė antros pagal rinkos kapitalizacijos dydį pasaulio bendrovės „Apple“ vadovo pasitraukimas iš generalinio direktoriaus pareigų. Azijos regione veikiančių pagrindinių „Apple“ konkurentų akcijos brango 2-3 proc.

Nemažai bendrovių šiandien paskelbė savo II ketv. finansinius rezultatus. „China Unicom Hong Kong” akcijos brango daugiau kaip 13 proc., o „BOC Hong Kong Holdings” – beveik 6 proc., po to kai abiejų bendrovių II ketv. finansiniai rezultatai viršijo analitikų lūkesčius. Nešoiojamų kompiuterių gamintojo „Acer” akcijos pigo 7 proc., po to kai bendrovė pranešė prognozuojanti šiuos metus baigsianti su nuostoliu.

Baltijos šalys

Trečiadienį Vilniaus akcijų indeksas sumažėjo 0,47 proc., o bendra apyvarta siekė 424 tūkst. eurų ir buvo mažesnė nei antradienį. Įdomu tai, kad nors biržos indeksas sumažėjo, bet brangusių akcijų buvo dvigubai daugiau nei pigusių. Labiausiai brango įmonių grupės „Alita“ akcijos – 30 proc., o šių akcijų buvo perleista už 4,7 tūkst. eurų.

Talino akcijų indeksas sumažėjo 0,48 proc., bendra biržos apyvarta siekė 1,3 mln. eurų ir buvo didžiausia tarp Baltijos akcijų biržų. Net 778 tūkst. eurų apyvarta buvo sudaryta tiesioginiais sandoriais. Pigo daugelis akcijų, kuriomis prekiauta trečiadienį. Aktyviausia prekyba vyko „Silvano Fashion Group“ akcijomis, kurių perleista už 359 tūkst. eurų, o akcijos pabrango labiausiai biržoje – 2,67 proc.
Rygos akcijų biržoje investuotojų nuotaikos buvo ir vėl optimistiškesnės nei kitose Baltijos biržose, tad biržos indeksas padidėjo 0,48 proc., o bendra apyvarta siekė vos 81 tūkst. latų ir buvo mažiausia tarp visų Baltijos biržų.

Vidurio ir Rytų Europa

Didžiąją dienos dalį Rusijos akcijų indeksas laikėsi neigiamo pokyčio zonoje, tačiau vakare pasirodę palankūs JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymų duomenys pakeitė šią situaciją. RTS indeksas trečiadienį baigė paaugęs 1,4 proc.

Žaliavos

„WTI“ naftos ateities sandorių kaina vakar NYMEX biržoje šiek tiek nukrito. JAV energetikos administracija vakar atskleidė, kad žaliavinės naftos atsargos šalyje krito 2,2 mln. barelių, tačiau benzino atsargos padidėjo 1,4 proc., o vidurinio distiliavimo atsargos išaugo 1,7 mln. barelių. Naftos produktų suvartojimo metinis pokytis per paskutines keturias savaites vėl tapo teigiamas ir siekė 1,4 proc., tačiau benzino suvartojimas vis dar mažėjo ir buvo 2,4 proc. mažesnis nei prieš metus. Reiktų atkreipti dėmesį ir į sustiprėjusį JAV dolerį, kuris paprastai turi neigiamą įtaką naftos kainai. Įvykiai Libijoje kol kas dar nesuteikia daug vilties, kad naftos gavyba kai kuriuose telkiniuose jau bus atnaujinta artimiausiomis dienomis, bet džiugu tai, kad sukilėlių vadai teigė, kad visi tarptautinių naftos bendrovių pasirašyti kontraktai M.Kadafio vadovavimo metu yra galiojantys ir jie neturėtų būti nutraukti. Beje, JAV pakrantėje savaitgalį laukiama stipraus uragano, tad jis gali suteikti tam tikrą teigiamą įtaką naftos kainai.
 
Dar nėra komentarų