Šie duomenys pasirodė prieš svarbius šiandien skelbiamus darbo rinkos gruodžio mėnesio duomenis. Prognozuojama, kad nedarbas JAV išliks stabilus, t.y. 9,8 proc. Tad ne itin optimistiški savaitiniai bedarbių duomenys privertė akcijų biržas šiek tiek atvėsti.
Vakarų Europa
Vakarų Europos akcijų kainos vakar toliau kopė į keleto metų aukštumas ir tik prekybos pabaigoje indeksų reikšmės sumažėjo laukiant šiandienos JAV gruodžio mėnesio užimtųjų duomenų. Pastarieji, anot analitikų, turėtų būti pastebimai geresni palyginti su lapkričiu. Tad investuotojų atsitraukimas vakar dienos pabaigoje gali būti traktuojamas kaip trumpalaikis pelno fiksavimas ir bus laukiama kokia iš ties bus užimtųjų statistika JAV. Bendrai, lūkesčiai šiems metams rinkose yra palankūs ir tikimasi teigiamos indeksų grąžos.
Tiesa, netolygumai euro zonos viduje vis dar tebėra aktualūs. „Reuters“ apklausos duomenimis, dauguma analitikų prognozuoja, kad ir Portugalijai gali prireikti finansinės pagalbos. Portugalijos akcijų indeksas PSI ir Ispanijos IBEX vakar smuko atitinkamai 1,2 proc. ir 1,0 proc. Nepasitikėjimas euro zonos periferinių šalių viešaisiais finansais taip pat kirto ir per bankų akcijų kainas.
Nepaisant padidėjusios viešųjų finansų rizikos, ekonomikos pasitikėjimas euro zonoje gruodį išaugo daugiau nei tikėtasi. Apklausomis pagrįsto indekso reikšmė išaugo iki didžiausios savo vertės nuo 2007 metų spalio mėnesio. Labiausiai prie pasitikėjimo gerėjimo prisidėjo gerėjusios Vokietijos gamintojų nuotaikos. Jie šiemet patyrė nemažą teigiamą augančių eksporto rinkų ir silpusio euro poveikį.
Azija
Kinijos akcijų indekso CSI 300 reikšmė šįryt augo po dviejų dienų kritimo. Šiek tiek išaugo nekilnojamojo turto vystymo įmonių akcijų kainos. Jų kilimą paskatino pranešimai, kad Pekine nekilnojamojo turto kainos per metus išaugo 37 proc. o Šanchajuje 13 proc. Beje, vis garsiau kalbama, kad Kinija gali atsisakyti bankų sistemos naujų paskolų išdavimo ribojimo, nes to pageidauja centrinis bankas, kuris būtų linkęs nustatyti atskiram bankui galimybes skolinti kiekvieną mėnesį. Reiktų priminti, kad praėjusiais metais Kinijos bankai per 11 mėnesių jau buvo beveik pasiekę naujų paskolų išdavimo planą, tad jis 2010 m. vėl buvo viršytas ir taip prisidėjo prie perteklinio likvidumo.
Baltijos šalys
NASDAQ OMX Vilniaus biržos indeksas vakar didėjo, tačiau neženkliai. Vakr daugiausia investuotojų dėmesio sulaukė bankų sektorius. Kaip ir dažniausiai, pagal apyvartą pirmavo „Ūkio banko“ vertybiniai popieriai, kurių perleista už daugiau kaip 160 tūkst. eurų.
Vis dar tvyrant euro įvedimo nuotaikoms, NASDAQ OMX Talino biržos indekso reikšmė kilo net 3,62 proc. Retai tenka matyti, kad penkiolikos bendrovių akcijų kaina brangtų ir nė vienos bendrovės akcijų kaina nemažėtų. Investuotojai aktyviausiai prekiavo bendrovės „Olympic Entertainment Group“ vertybiniais popieriais, kuri brango 4,29 proc. bei pasiekta tikrai solidi 854 tūkst. eurų apyvarta.
Nors Rygoje prekybos būta aktyvios (apyvarta perkopė 95 tūkst. latų), NASDAQ OMX Rygos indeksas smuko 1,66 proc. Daugiausia prekiauta farmacijos bendrovės „Grindeks“ vertybiniais popieriais, kurių perleista už 67 tūkst. latų. Tiesa, vertėtų paminėti, kad tokią didelę apyvartą lėmė vienas vienintelis tokio pat dydžio tiesioginis sandoris.
Žaliavos
„WTI“ žaliavinės naftos ateities sandorių kaina vakar staigiai leidosi žemyn iki 88 JAV dolerių už barelį, o daugiausia prie šio kritimo prisidėjo labai sustiprėjęs JAV doleris svarbiausių pasaulio valiutų krepšelio atžvilgiu. Paprastai stiprėjantis JAV doleris turi neigiamą įtaką naftos kainai. Taip pat dalis investuotojų fiksavo pelnus prieš šiandien skelbiamus JAV užimtumo rodiklius, kurie, jeigu pateisintų lūkesčius, matyt, vėl leistų naftos kainai kilti į viršų. Beje, šiuo metu vėl stebima tendencija, kad „Brent“ ir „WTI“ naftos ateities sandorių kainų skirtumas didėja ir vakar buvo pasiekęs net 6 JAV dolerius už barelį.