Antra, tokių veiksmų tiesioginė pasekmė – silpstantis doleris, kuris paskutiniu metu neigiamai koreliuoja su JAV akcijų birža. Ir trečia, kompanijų skelbiami III ketv. rezultatai dažniau pranoksta analitikų prognozes nei nuvilia. Vakar ypač buvo laukiama banko „JPMorgan“ ataskaitos. Pagal ją bankas uždirbo 1,01 dolerio akcijai, nors vidutinė prognozė siekė 0,9 dolerio akcijai.
JAV importuojamų prekių kainos krito 0,3 proc., tačiau atmetus naftos produktus, kainos kilo 0,3 proc. Eksportuojamų prekių kainos kilo 0,6 proc., daugiausiai tam darė įtaką pakilusios žemės ūkio produkcijos kainos.
Vakarų Europa
Vakarų Europos akcijų indeksai trečiadienį augo reaguodami į antradienį vakare paskelbtą JAV FED pinigų politikos posėdžio protokolą. Investuotojai buvo optimistiškai nusiteikę dėl to, kad ekonomika dar gali būti papildomai skatinama. Gerus rezultatus paskelbė tokios JAV bendrovės kaip „JPMorgan“ ir „Intel“. Taigi vakar brango visi 18 Vakarų Europos akcijų indeksai. Taip pat į viršų kopė ir atskiri sektoriai: žaliavų įmonių akcijų kainos kilo atsiradus didesniam pasitikėjimui ekonomika, o augęs polinkis rizikuoti patraukė investuotojų lėšas į bankų sektoriaus akcijas.
Nepaisant ekonomikos lėtėjimo nuojautų, euro zonos pramonės produkcija rugpjūčio mėnesį pajėgė nustebinti ekonomistus. Rodiklio reikšmė per mėnesį paaugo 1,0 proc. palyginti su 0,8 proc. prognoze. Auganti pramonės produkcija reiškia ir teigiamą įtaką visos ekonomikos augimui III ketv. Tiesa, pirkimo vadybininkų apklausos rodo, kad gamybos augimas euro zonoje lėtėja, taigi, žvelgiant į metų pabaigą neapibrėžtumas didėja.
Baltijos šalys
Trečiadienio prekybos sesijos metu NASDAQ OMX Vilniaus biržoje investuotojai, kaip ir visą šią savaitę, buvo labai aktyvūs. Apyvarta peržengė 4 mln. litų. Indeksas augo 0,71 proc., o aktyviausiai prekiauta įmonės ”Ūkio bankas” vertybiniais popieriais. Talino biržoje aktyvumo taip pat netrūko. Optimizmo nestokoję investuotojai labiausiai domėjosi “Olympic Entertainment Group” akcijomis.
Rygos biržoje prekyba buvo pasyvi, tačiau indeksas kilo. Nors jokių naujienų nebuvo, tačiau daugiausiai prekiauta „Rigas kugu buvetava“ vertybiniais popieriais. Ši kompanija nėra tarp kelių pačių likvidžiausių biržos įmonių, tad didelis aktyvumas nėra labai dažnas.
Lietuvos vyriausybė baigia susitarti dėl 2011 metų biudžeto projekto. Planuojama, kad nacionalinis biudžeto deficitas kitąmet turėtų siekti 5,8 proc. BVP.
Žaliavos
Vakarykštės teigiamos nuotaikos visose finansų ir žaliavų rinkose persimetė ir į žaliavinės „WTI“ naftos rinką. Ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje šoktelėjo iki 83,5 JAV dolerio už barelį. Rinkos dalyvių pozityvius lūkesčius dėl naftos rinkos perspektyvų sustiprino JAV energetikos informacijos administracijos bei Tarptautinės energetikos agentūros stipriai pagerintos žaliavinės naftos paklausos prognozės šiems ir kitiems metams. Be to, prieš šiandieninį OPEC sprendimo paskelbimą beveik visi yra įsitikinę, kad organizacija nekeis naftos gavybos kvotų. Įdomu tai, kad narių pasisakymai vakar buvo pakankamai optimistiniai – Venesuelos energetikos ministras teigė besitikintis naftos kainos nuo 90 iki 100 JAV dolerių už barelį, o Libijos atstovas taip pat sakė laukiantis kainos netoli 100 JAV dolerių už barelį dar metų pabaigoje. Tokie komentarai kai kuriems rinkos dalyviams suteikia moralinį palaikymą būti dar aktyvesniems rinkoje. Beje, vakar nudžiugino ir Amerikos naftos instituto paskelbti duomenys, parodę, kad žaliavinės naftos atsargos JAV per praėjusią savaitę krito 4 mln. barelių, o benzino sumažėjo 1,9 mln. barelių. Jeigu panašią tendenciją parodys ir šiandien po pietų skelbsimi JAV energetikos informacijos administracijos duomenys, taip bus suteiktas papildomas palaikymas naftos kainai.