JAV mažmeninė prekyba augo daugiau nei tikėtasi, tačiau tai nepadėjo indeksams baigti dieną su teigiamu pokyčiu

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2010-09-15 10:16 Komentarai: (0)
Entuziazmas JAV akcijų biržoje šiek tiek išblėso ir pagrindiniai indeksai dieną baigė su nedideliu neigiamu pokyčiu. Reguliarios prekybos pradžioje akcijos dar kilo dėl puikių mažmeninės prekybos duomenų: liepos mėnesį prekybos apimtys išaugo 0,4 proc., tai šiek tiek daugiau nei prognozavo analitikai (0,3 proc.), mažmeninė prekyba atmetus automobilių pardavimus augo 0,6 proc., šis rodiklis taip pat viršijo lūkesčius (0,3 proc.).

Teigiamai reaguota ir į atsargų augimą, kuris liepos mėnesį sudarė 1 proc. Elektronikos pardavimų lyderis „Best Buy“ paskelbė gerus pusmečio veiklos rezultatus ir pagerino visų likusių metų prognozes. Natūralu, jog po tokių naujienų smarkiau šoktelėjo ir kitos mažmeninės prekybos bendrovių akcijos kaip „Macy‘s Inc.“ ar „J.C. Penney“.

Vakarų Europa

Akcijų indeksų pokytis Vakarų Europoje antradienį buvo teigiamas, tačiau nedidelis. Investuotojai liko atsargūs ir privengė rizikingesnių turto klasių. Prekybai akcijų rinkoje kiek pagelbėjo geresni nei tikėtasi JAV mažmeninės prekybos duomenys, tačiau ekonominiai rodikliai Vakarų Europoje vakar pasirodė ne itin gerai.
Nesėkmingai vystėsi prekyba Olandijos elektronikos gamintojos „Philips“ akcijomis. Jos pigo 3,9 proc. po to kai bendrovės vadovybė paskelbė savo numatomą verslo augimą. Jį analitikai apibūdino kaip neįspūdingą.
Sektorių tarpe prasčiausiai sekėsi komunalinių paslaugų bendrovėms po to, kai prekiautojai biržose ėmė eskaluoti pasirodžiusius ne itin palankius analitikų vertinimus.

Vokietijos ir visos euro zonos investuotojų pasitikėjimo indeksai, kuriuos skaičiuoja „ZEW“ ekonomikos tyrimų centras, rugsėjo mėnesį smuko gerokai daugiau nei tikėtasi. Vokietijoje investuotojų lūkesčių indeksas sumenko nuo 15,8 iki 4,4 punkto, palyginti su prognozuota 14,5 punkto reikšme. Euro zonoje šio indekso reikšmė per mėnesį sumažėjo nuo 14,0 net iki -4,3 punkto, palyginti su 10,0 punkto prognoze. Pagrindine tokio prarasto pasitikėjimo priežastimi įvardijami euro zonoje prasidėję biudžeto karpymai ir bendri lūkesčiai dėl lėtėjančio pasaulio ekonomikos atsigavimo.

Euro zonos pramonės plėtra liepos mėnesį taip pat nuvylė rinkos lūkesčius. Palyginti su birželio mėnesiu pramonė neaugo, kai tuo tarpu analitikai prognozavo 0,1 proc. padidėjimą. Ekonomistai tai palaikė dar vienu ženklu, kad ankstesnė eksporto plėtra – didžiausias euro zonos atsigavimo variklis – praranda savo ankstesnį pagreitį.

Baltijos šalys

Antradienį NASDAQ OMX Vilniaus biržos indeksas krito, o investuotojų nuotaikos buvo panašios kaip ir visoje Europoje. Nepaisant antradienio korekcijos indekso reikšmė ir toliau išlieka virš psichologiškai svarbios 350 ribos ir siekia 355,03 punkto. Pagal apyvartas pirmavo „Ūkio banko“ akcijos, o didžiausias kainos kilimas antrą prekybos sesiją iš eilės užfiksuotas bendrovės „Gubernija“ vertybiniais popieriais. NASDAQ OMX Talino birža taip pat sekė pagrindiniais Europos akcijų indeksais ir jos akcijų kainų indekso pokytis buvo neįspūdingas. NASDAQ OMX Rygos biržoje prekyba vyko netgi vangiau nei įprasta. Apyvarta tesiekė 19 tūkst. latų, o čia lyderiu ir toliau išliko farmacijos bendrovės „Olainfarm“ vertybiniai popieriai.

Žaliavos

Antradienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje krito. Tam daugiausia įtakos turėjo pranešimai, susiję su naftotiekio, jungiančiu Kanadą ir JAV, kuriuo buvo sustabdytas naftos tiekimas, planuojamu veiklos atnaujinimu. Be to, Amerikos naftos institutas vakar paskelbė, kad žaliavinės naftos atsargos per praėjusią savaitę išaugo 3,3 mln. barelių, arba daugiau nei buvo prognozuota. Tiesa, benzino ir vidurinio distiliavimo produktų atsargos krito, todėl ataskaitos negalima vertinti labai neigiamai. Šiandien po pietų investuotojai lauks oficialios JAV energetikos informacijos administracijos ataskaitos. Jeigu vėl būtų pranešta apie išaugusias bendras žaliavinės naftos atsargas, tai turėtų neigiamos įtakos kainai. Beje, vakar OPEC vadovas patvirtino, kad dabartinė kaina organizacijai yra tinkama, tačiau atsisakė komentuoti, kokių reiktų tikėtis sprendimų per ateinantį OPEC susitikimą spalio mėn. Anot vadovo, dabar organizacijos narės laikosi 53 proc. nustatytų naftos gavybos kvotų. Jis taip pat teigia, kad ekonomikos atsigavimas dar nėra jaučiamas visuose regionuose, o baimė dėl galimo kito kritimo išlieka.
 
Dar nėra komentarų