Pasaulio akcijų rinkose vyrauja optimizmas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2010-09-13 10:27 Komentarai: (0)
Penktadienio JAV sesija baigėsi teigiamais akcijų kainų indeksų pokyčiais. Didmeninės prekybos atsargos išaugo 1,3 proc., kai buvo tikimasi 0,4 proc. augimo. Toks augimas rodo, kad pardavėjai optimistiškai žvelgia į ateities pardavimų perspektyvas ir tokiu būdu didina savo atsargas. Kita vertus akcijų rinkos augimas
artimiausiu metu turėtų konsoliduotis, nes per pirmas 7 rugsėjo mėnesio sesijas akcijos brango 6 kartus. Be to, ir toliau pastebima, jog prekyba vyksta su ypač žema apyvarta.

Vakarų Europa

Praėjusį penktadienį Vakarų Europos rinkose abejonės dėl to kokie bus nauji Bazelio reikalavimai bankams. Vokietijos bankų asociacija buvo apskaičiavusi, kad po pokyčių šalies bankų sistemai gali tekti ieškoti papildomų 105 mlrd. eurų. Vis dėl to paskutinę praėjusios savaitės prekybos sesiją ne visų biržų indeksai baigė su neigiamais pokyčiais. Savaitė taip pat buvo sėkminga investuotojams - Vakarų Europos akcijų indeksai kilo paskatinanti palankių ekonominių naujienų JAV bei kiek prislopusių nuogąstavimų apie ekonomikos augimo lėtėjimą. Labiausiai nesisekė bankų akcijoms -investuotojai nerimavo laukdami ką praneš Bazelio komitetas. Pastarojo sprendimas pasirodė šeštadienį - siekdamas užkirsti kelią galimoms krizėms ateityje, komitetas padvigubino savo kapitalo reikalavimus bankams ir suteikė aštuonerius metus bankams prisitaikyti prie naujų standartų. Bazelio komitetas dar yra numatęs vieną susitikimą rugsėjo 21-22 dienomis ir kažkada spalį ko gero bus renkamasi iki galo pabaigti darbus.

Šią savaitę investuotojai į Europos bankų sektoriaus akcijas gali būti kiek atsargesni, tačiau tai priklausys
nuo naujų ekspertų vertinimų susijusių su naujaisiais Bazelio reikalavimais. Iš ekonominių naujienų pusės
įdomesnis gali pasirodyti rytoj skelbiamas Vokietijos ir euro zonos investuotojų pasitikėjimas - kol kas laukiama jų prastėjimo.

Azija

Šįryt vienas svarbiausių Kinijos akcijų indeksų CSI300 išaugo. Optimizmą investuotojų gretose pakėlė
šeštadienį paskelbtos makroekonominės naujienos, kurios sumažino nerimą rinkoje, kad šalies ekonomikos augimas sparčiai lėtėja. Pramonės produkcijos gamyba rugpjūtį buvo 13,9 proc. didesnė nei prieš metus ir šis metinis augimo tempas buvo didžiausias per paskutinius tris mėnesius. Naujų paskolų išdavimas praėjusį mėnesį vėl išaugo, o tai vis labiau daro nerealiu Kinijos valdžios bandymą išlaikyti bankų paskolų išdavimą šiemet ties 7,5 trln. juanių. Tai kartu rodo, kad Kinija nenori lėtinti kreditavimo apimčių šalyje, nes tai sumažintų šalies ekonomikos augimą. Vartotojų kainų indeksas šalyje rugpjūtį išaugo iki 3,5 proc., o dar liepos mėnesį jis sudarė 3,3 proc. Kainų didėjimą skatino maisto kainų išaugimas.

Žaliavos

Penktadienį „WTI" naftos ateities sandorių kaina „NYMEX" biržoje pakilo aukščiau 76 JAV dolerių už barelį. Šį augimą palaikė didėjusios akcijų indeksų reikšmės bei palankios kainai naujienos iš JAV bei Tarptautinės energetikos agentūros. Pastaroji tik šiek tiek pakėlė 2010 metų naftos paklausos pasaulyje prognozę, o 2011 metų prognozę paliko nepakeistą. Kaip ir kitos organizacijos, kurios praėjusią savaitę skelbė naftos paklausos pasaulyje prognozę, ši agentūra taip pat perspėjo apie vėl išaugusias naftos atsargas bei lėtėjantį naftos paklausos augimą Azijos šalyse. Visgi penktadienį pranešta, kad rugpjūčio mėnesį Kinija importavo 13,3 proc. daugiau naftos nei prieš metus ir tai viršijo rinkos dalyvių lūkesčius. Tarptautinė energetikos agentūra taip pat patvirtino, kad OPEC valstybės rugpjūčio mėn. šiek tiek sumažino naftos gavybą. Beje, šeštadienį Kinija paskelbė nemažą šūsnį teigiamų makroekonominių naujienų, kurios šiandien gali vesti kainą aukštyn. Reiktų atkreipti dėmesį ir į vieno vamzdyno, kuriuo JAV importuoja naftą iš Kanados laikiną uždarymą, o tai turėtų sumažinti žaliavinės naftos atsargas šalyje.
 
Dar nėra komentarų