
„Tai ko mes ieškome, tai yra nematoma siena, kuri yra kiek aš matau tipiškas pristabdymas, kuomet vyksta ekonomikos atsigavimas. Paprastai yra sakoma, kad nuotaikos akcijų rinkoje priklauso nuo ekonomikos rodiklių, tačiau aš manau, kad labiau yra atvirkščiai“ – pareiškė jis.
„Tai nėra normalus ekonomikos atsigavimas. Mums tik ką pavyko išeiti iš to, kas mano nuomone buvo neeilinė ir labai pavojinga ekonomikos krizė, kokios pasaulis dar nėra matęs“ – atskleidė buvęs ilgametis Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas.
„Ši naujausia korekcija yra labiau tarptautinio pobūdžio nei vietinė, kuri yra neatskiriama nuo atsiradusio euro sistemos nestabilumo“ – pastebi Alan Greenspan.
Verslas nesamdo daugiau žmonių, nes yra išgąsdintas ir sunerimęs, dėl įvykusio labai smarkaus ir greito nuosmukio, dėl to jie gerokai apkarpė išlaidas ir neskuba jų didinti, teigia jis.
„Akivaizdu, kad šiuo atveju neigiamą įtaką daro trumpalaikis baimės faktorius. Žmonės nenori samdyti naujų darbuotojų, nes jie yra atsargūs, ir šiuo metu po truputį didina darbo savaitės valandų skaičių. Tu nesamdai žmonių, kuomet nesi tikras dėl ateities ir tau baisu“ – atskleidė buvęs ilgametis Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas.
Šiuo metu daugiausiai naujų darbuotojų samdo stambios organizacijos, todėl dabartinis stebimas ekonomikos atsigavimas jo nuomone yra gerokai kitoks nei buvę prieš tai, nes dabar dominuoja didieji bankai, labiau pasiturintys piliečiai bei stambesnis verslas, kai tuo tarpu praeityje būtent smulkus verslas labiausiai prisidėdavo ir lemdavo visos ekonomikos atsigavimą.
Alan Greenspan atkreipia dėmesį, kad viena iš priežasčių, kodėl smulkusis verslas nesamdo daugiau žmonių ir neinvestuoja, nes tiesiog negauna priimtinomis sąlygomis paskolų.
„Smulkus verslas yra rimtoje bėdoje“ – teigė buvęs ilgametis Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas.
Baigdamas jis taip pat paminėjo, jog kapitalo prieaugio mokesčio padidinimas Amerikoje būtų klaidingas sprendimas. Be to, jo nuomone, finansų krizės negalima buvo numatyti.
„Tiesiog yra neįmanoma tiksliai išprognozuoti finansų krizės kilimą. Finansų krizė pagal apibrėžimą – tai staigus ir netikėtas turto kainų sumažėjimas“ – reziumavo Alan Greenspan.