
Geriausiu atveju Amerikos ekonomikos šiais metais laukia U tipo atsigavimo procesas, prognozuoja minimas ekonomistas.
Amerikos ekonomika susidurs su naujais iššūkiais antrąjį šių metų pusmetį, ypač tuomet kai fiskalinės skatinamosios priemonės bus nutrauktos, ir tai įvyks pernelyg arti galimo dar vieno ekonomikos nuosmukio lūžio taško.
Euro zonos ekonomika taip pat gali patirti dar vieną ekonomikos nuosmukį, ypač dėl paaštrėjusių per didelių skolų problemų.
Tačiau jeigu Europos šalys ir nepatirs dar vieno ekonomikos nuosmukio, tai jose būsiantis vartojimo augimas bus labai nedidelis ir tai neigiamai paveiks Amerikos eksportą ir tuo pačiu ekonomiką.
Šiuo metu dar vieno ekonomikos nuosmukio riziką ekonomistas Nouriel Roubini vertina dvidešimties procentų tikimybe, tuo tarpu labiausiai tikėtinas U tipo Amerikos ekonomikos atsigavimo scenarijus, kurio galimybę minimas ekonomistas vertina 60%.
„Tačiau pastaruoju metu skelbiami Amerikos ekonomikos rodikliai tikrai nedžiugina ir yra gan prasti“ – pastebi jis.
Vartotojų pasitikėjimas pradėjo silpnėti, naujų namų pardavimai smunka, esamų nekilnojamo turto objektų pardavimai taip pat koreguojasi žemyn, statybų sektoriuje irgi nėra jaučiamas atsigavimas, na o bedarbystės mastas ir naujų bedarbių kiekis ir toliau išlieka didelis.
Nepaisant to, kad per paskutinį praėjusių metų ketvirtį patikslintais duomenimis metinis Amerikos bendrojo vidaus produkto prieaugis sudarė net 5.9 procentus, tačiau anot ekonomisto Nouriel Roubini, net 3.9 procentai viso bendrojo vidaus produkto augimo buvo sugeneruota dėl to, kad buvo padidinti atsargų kiekiai, ir tai jo nuomone yra tik vienkartinis efektas.
Tuo tarpu mažmeninės prekybos apimtys per paskutinį praėjusių metų ketvirtį ūgtelėjo 1.9 procentais, arba kiek daugiau nei ankstesnį ketvirtį, kai augimas sudarė 1.7 procentus.
„Taigi, net esant maksimaliems ekonomikos skatinimo veiksmams, šalies mažmeninės prekybos apimtys per praėjusių metų antrąjį pusmetį vidutiniškai augo tik 1.8 procentais“ – reziumavo ekonomistas Nouriel Roubini.