JAV akcijų indeksai bando atsitiesti

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2010-02-03 11:25 Komentarai: (0)
Antradienį JAV akcijų rinka pasistiebė į viršų antrą dieną iš eilės, kai per pastarąsias dvi savaites smuko 7 proc. Teigiamas nuotaikas lėmė geresni, nei tikėtasi, įmonių veiklos rezultatai, būsto rinkos ir automobilių pardavimų stabilizacija, JAV dolerio kurso neigiama korekcija ir žaliavų kainų padidėjimas. Iždo obligacijų kainos padidėjo - 10 metų VVP pajamingumas susitraukė nuo 3,65 iki 3,64 proc.

Siuntų gabenimo bendrovė „UPS" paskelbė ketvirtojo ketvirčio veiklos rezultatus, kurie buvo prastesni nei pernai, bet šiek tiek viršijo analitikų prognozes. „UPS" akcijų kaina išliko beveik nepakitusi. Statybų įmonės „D.R. Horton" ketvirčio pelnas, tenkantis vienai akcijai, siekė 0,56 JAV dolerio ir viršijo rinkos dalyvių lūkesčius, kurie tikėjosi nuostolio. Geresnį rezultatą lėmė išaugę užsakymai ir mokestiniai niuansai. Akcijų kaina šoktelėjo 11 proc. Automatinių sistemų gamintojos „Emerson Electric" pelnas gerokai viršijo prognozes, nors taip pat buvo prastesnis nei pernai. Akcijų kaina šoktelėjo 10 proc.

Nacionalinės nekilnojamojo turto agentų asociacijos duomenimis, gruodį, kaip ir tikėtasi, buvo pasirašyta 1 proc. daugiau preliminarių sutarčių, palyginti su lapkričiu. Pastarąjį mėnesį sutarčių smukimas siekė 16 proc., daugiausia dėl to, kad pirkėjai suskubo pasirūpinti būstu prieš pasibaigiant vyriausybės būsto rinkos paramos programai, kuri vėliau buvo pratęsta iki šio pavasario.

JAV automobilių pardavimai sausį padidėjo 6 proc. Didžiųjų gamintojų „General Motors" ir „Ford" pardavimai per metus padidėjo atitinkamai 14 ir 24 proc. ir viršijo lūkesčius, bet, palyginti su gruodžiu, smuko atitinkamai 30 ir 37 proc. Apskritai bendras automobilių rinkos augimas buvo šiek tiek mažesnis, nei tikėtasi, ir daugiausia laikėsi ant padidėjusių viešojo sektoriaus ir verslo užsakymų pečių, kai mažmeniniai pardavimai smuko 5-10 proc.

Didžiausią neigiamą poveikį JAV automobilių rinkai turėjo japonų bendrovės „Toyota" sprendimas išimti iš apyvartos dalį brokuotų modelių - dėl to jos metinis pardavimų nuosmukis siekė 16 proc., palyginti su 12 proc. prognoze. Pasak specialistų, trapų automobilių pardavimų rinkos atsigavimą toliau palaiko vyriausybės paramos programa. Neskaitant jos poveikio, automobilių pardavimai išlieka labai vangūs ir greičiausiai dėl sudėtingos situacijos neturi daug galimybių atsigauti dar keletą metų.

JAV prezidento patarėjas ekonomikos klausimais Paulas Volckeris Senato posėdyje parėmė iniciatyvą riboti komercinių bankų galimybes rizikingai investuoti indėlininkų lėšas. Buvusio Federalinio rezervų banko vadovo teigimu, grįžimas prie tokios praktikos ateityje turėtų padėti užkirsti kelią finansų sistemos krizei pasikartoti, nes ribotų „per didelių, kad žlugtų" bankų atsiradimą.

Vakarų Europa

Antradienį Vakarų Europos akcijų indeksai dar palypėjo aukštyn. Vakar jų reikšmes į viršų tempė kalnakasybos bendrovių akcijų kainos, nes investuotojai skubėjo įsigyti šių akcijų vis dar vildamiesi, kad pasaulio ekonomikos atsigavimas toliau skatins šio sektoriaus bendrovių pajamas. Kalnakasybos bendrovių akcijų rekomendacijas pagerino ir du bankai - „Citigroup" bendrovės „Rio Tinto" ir „Societe Generale" bendrovės „Anglo American" rekomendacijos pagerintos iš „laikyti" į „pirkti".

Geroms nuotaikoms pasidavė ir bankų akcijos, kurios Vakarų Europos biržose brango 1,9-2,6 proc. Tiesa, investuotojus vakar nuvylė energetikos įmonės „BP" ketvirčio rezultatai, kurie buvo prastesni, nei prognozavo analitikai. Tad „BP" kaina vakar sumažėjo 3,8 proc.

Ekonomikos analitikai beveik nesiginčija, kad pasaulio ekonomikos laukia sudėtingas atsigavimas po sunkios recesijos. Vyriausybių skatinimo programų pabaigos poveikis taip pat akcentuojamas. Tad perspektyvos rinkoms nėra vienareikšmiai geros. Nors ūkis pirmoje šių metų pusėje dar turėtų nudžiuginti geresniais rezultatais, tačiau antroje 2010 metų pusėje galime pamatyti kiek vangesnį augimą.

Vokietijos mažmeninė prekyba gruodžio mėnesį padidėjo 0,8 proc. - beveik tiek, kiek ir prognozuota (0,9 proc.). Tačiau lyginat su Kalėdiniu laikotarpiu, prieš metus ji buvo 2,5 proc. silpnesnė. Vokietijos ekonomika pamažu brenda iš recesijos, tačiau nedarbo lygis kol kas tebėra didelis ir riboja vartotojų perkamąją galią.

Euro zonos gamintojų kainų indeksas gruodžio mėnesį išaugo 0,1 proc., o metinis jo nuosmukis sumažėjo iki 2,9 proc., palyginti su 4,4 proc. lapkritį. Nors didesnės naftos kainos ir sudaro spaudimą gamintojų kainoms augti, tačiau kol kas ekonomikai trūksta paskatų iš privataus vartojimo, kad galėtų branginti savo galutinę produkciją.

Azija

Po ilgo laikotarpio šįryt akcijų indeksas CSI300 buvo gana stipriai pakilęs, o prie kilimo daugiausia prisidėjo brangusios finansų ir pagrindinių žaliavų gamybos sektoriaus įmonių akcijos. Panašu, kad kai kurie investuotojai nusprendė, kad sausio mėn. akcijų kainų kritimas buvo pernelyg didelis, todėl natūralu, kad toks šiandieninis techninis atšokimas buvo reikalingas. Tolesnė akcijų kryptis priklausys nuo to, kokių papildomų griežtumo veiksmų imsis Kinijos atsakingos priežiūros institucijos, siekdamos apriboti spekuliacinių lėšų kiekį finansų rinkose.

Vidurio ir Rytų Europa

Rusijos prezidento vyriausiasis patarėjas ekonomikos klausimais Arkadijus Dvorkovičius teigia, kad Rusijos ekonomika paskutinį 2009 metų ketvirtį augo 3 proc. Primintina, kad vakar buvo paskelbta, kad 2009 metais Rusijos ekonomika susitraukė 7,9 proc., tačiau nei IV ketv. BVP pokytis, nei III ketv. patikslinimas skelbtas nebuvo. „Jei III ketv. BVP rezultatas bus koreguojamas, keisis ir visas 2009 metų BVP," - savo nepasitikėjimą Statistikos departamento skelbiamais duomenimis rodo prezidento patarėjas.

Žaliavos

Antradienį žaliavinės „WTI" naftos ateities sandorių kaina „NYMEX" biržoje išaugo daugiau nei 3,5 proc. ir tai buvo didžiausias vienos dienos kainos šuolis nuo 2009 m. rugsėjo pabaigos. Atrodo, teigiamos nuotaikos po truputį grįžta tiek į akcijų, tiek į žaliavų rinką. Rinkų nuotaiką palaiko pastarosiomis dienomis pasirodę palankūs įvairių valstybių makroekonominiai rodikliai ir sumažėjusi baimė dėl Kinijos pradėtų veiksmų, siekiant mažinti perteklinių pinigų kiekį rinkoje. Vakar nuotaiką investuotojams turėjo kiek sugadinti Amerikos naftos instituto paskelbti duomenys apie per praėjusią savaitę daugiau nei tikėtasi išaugusias žaliavinės naftos atsargas. Visgi benzino ir vidurinio distiliavimo produktų atsargos krito. Šiandien investuotojai labiausiai lauks JAV energetikos administracijos pateikiamos ataskaitos apie naftos ir jos produktų atsargų pokyčius, nes JAV su vis dar silpnu naftos vartojimu kol kas išlieka viena didžiausių kliūčių naftos kainai augti.

Vario kaina Londono metalų biržoje vakar kilo antrą dieną iš eilės. Po praėjusią savaitę matytos šio metalo kainos korekcijos padidėjo investuotojų, bandančių pasinaudoti kainos atšokimo galimybe, skaičius. Vario atsargos Londono metalų biržos sandėliuose vakar smuko 2,4 tūkst. tonų, tačiau vėl pradėjęs mažėti pažymų apie sandėlius paliksiantį varį skaičius rodo, kad jo atsargos gali vėl pradėti stipriau augti artimiausiu laikotarpiu, o tai nebūtų palanku vario kainai.

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2025-07-18 » Pozityvios ekonominės naujienos kilstelėjo JAV akcijų indeksus į naujas aukštumas
2025-07-17 » D. Trumpo pareiškimai dėl FED vadovo sudrebino finansų rinkas
2025-07-16 » Aukštesnė JAV infliacija mažina investuotojų rizikos apetitą
2025-07-15 » Finansų rinkose laukimas prieš JAV infliacijos duomenų skelbimą
2025-07-14 » Muitų politikos sumaištis gąsdina finansų rinkas
2025-07-11 » D. Trumpas toliau kelia sumaištį pareiškimais dėl naujų tarifų
2025-07-10 » Nvidia tapo brangiausia įmone istorijoje
2025-07-09 » Dėl JAV politikos neapibrėžtumo finansų rinkose vyrauja laukimo režimas
2025-07-08 » JAV muitų grąžinimas nukeliamas į rugpjūtį
2025-07-07 » JAV muitų politika toliau neramina finansų rinkas

 
Dar nėra komentarų