
Pagrindinis visų pasaulio akcijų rinkų indeksas MSCI World Index pakilo nuo praėjusių metų kovo mėnesio, kuomet pasiekė trylikos metų savo žemumas, jau net 67 procentais, nes daugelio pasaulio šalių valdžios ėmėsi aktyvių ekonomikos skatinimo veiksmų, na o Centriniai bankai gerokai sumažino bazines palūkanų normas, tokiais veiksmai bandydami atgaivinti pasaulio ekonomiką, kurią ištiko rimčiausia nuo pat Didžiosios Depresijos laikų ekonomikos krizė.
„Mūsų laukia korekcija, kuri šiek tiek užtruko. Per pastaruosius dešimt mėnesių pasaulio akcijų rinkos kilo į viršų“ – pareiškė Jim Rogers.
Tai yra didžiausias akcijų rinkos ralis per minimą laikotarpį nuo pat 1930 metų, na o akcijų vertės pakilo į pastarųjų šešių metų aukštumas, po to kai šalių vyriausybės ir Centriniai bankai išleido 8 trilijonus dolerių gaivindami pasaulio ekonomiką iš recesijos būsenos. Stambiausių išsivysčiusių šalių akcijos kainos ir grynojo pelno tenkančio vienai akcijai santykio (P/E) vidurkis jau pasiekė 28 reikšmę, kuri yra didžiausia nuo pat 2002 metų.
Kinijos valdžia pastaruoju metu ėmėsi aktyvių veiksmų siekdama išvengti savo ekonomikos perkaitimo. Vien per ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį minimos šalies bendrasis vidaus produktas ūgtelėjo net 10.7 procentais, taip pat ėmė didėti ir infliacija.
„Aš nemanau, kad kas nors ėmėsi pakankamai reikalingų veiksmų, kad būtų sugriežtinta dabar vykdoma ekonominė politika. Aš manau, kad daugelis šalių turėtų labiau griežtinti savo vykdomas ekonomines politikas. Pasaulyje pastaraisiais metais buvo atspausdinta dideli kiekiai naujų pinigų, ir tai be abejonės sukels valiutų nestabilumą. Dėl padidėjusios pinigų pasiūlos natūralu, kad augs ir infliacija, o tai savo ruožtu turėtų lemti bazinių palūkanų normų didėjimą“ – reziumavo gerai žinomas investuotojas Jim Rogers.