
„Rinkos dalyviai klaidina patys save, jeigu mano, kad kitos Europos sąjungos narės panaudos savo pinigus, kad padėtų padengti Graikijos turimas skolas“ – pareiškė jis.
Juergen Stark taip pat atkreipė dėmesį, kad per pastaruosius keletą metų Graikija nekontroliavo savo einamosios sąskaitos, ir nedarė nieko rimto, kad pagerintų savo šalies konkurencingumą.
„Yra numatytos taisyklės, kurių privaloma laikytis“ – pareiškė Europos Centrinio banko valdybos narys.
Visos trys pagrindinės reitingų agentūros sumažino Graikijos kredito reitingą praėjusį mėnesį, dėl to, kad suabejojo šalies valdžios pajėgumu sumažinti savo biudžeto deficitą, be to jiems nerimą sukėlė ir toliau pastebimai auganti šalies skola.
Sumažintas kredito reitingas Graikijai reiškia, kad išaugo jos skolinimosi kaštai, o tai tuo pačiu sukėlė investuotojų abejones, ar šaliai pavyks pasiskolinti reikiamą kiekį lėšų, norint padengti šalies biudžeto deficitą.
Europos Centrinio banko valdybos narys Juergen Stark mano, kad infliacija euro zonoje išliks žemame lygyje iki pat 2011 metų pabaigos.
„Dabar euro zona pasižymi labai dideliu kainų stabilumu, kas leidžia mums tikėti, kad bazinė palūkanų norma yra tinkamame lygyje“ – mano jis.
Juergen Stark teigia, kad šiuo esančią stabilią infliacijos perspektyvą labiausiai gali paveikti du faktoriai, t.y. didesnis ekonomikos augimas nei laukta bei per greitas likvidumo pašalinimas iš rinkos. Tačiau dabar jis tokių reiškinių kol kas dar nemato.
Nors ekonomikos padėtis pagerėjo, ir jau trečią praėjusių metų ketvirtį buvo užfiksuotas ekonomikos augimas euro zonoje, tačiau ateities perspektyva vis dar išlieka gana neaiški. Europos Centrinio banko valdybos narys nesijaudina dėl to, kad gali susidaryti burbulas akcijų rinkoje dėl likvidumo pertekliaus.
„Bet yra visiškai akivaizdu, kad padidintas likvidumas rinkoje padėjo išspręsti iškilusias problemas ir rizikas bei neigiamus efektus“ – reziumavo Europos Centrinio banko valdybos narys Juergen Stark.