Šiuos metus Europos akcijų rinkos baigs pakildamos daugiausiai per pastarąjį dešimtmetį. Nors šie metai ir neprasidėjo itin optimistiškai, nes rinkose ir toliau vyravo masinio išsipardavimo nuotaikos, tačiau nuo kovo pradžios prasidėjęs atšokimas akcijų ir kitose rinkose išties buvo labai įspūdingas. Didžiausias Vakarų Europos kompanijas apimantis indeksas Dow Jones Stoxx 600 vien nuo šių metų pradžios jau spėjo šoktelėti net 27 procentais, tuo tarpu nuo kovo pradžioje pasiektų žemumų atšoko net beveik šešiasdešimt procentų.
Daugelis analitikų prognozuoja, kad ir kiti metai bus pelningi, žinoma pakilimai jau nebus tokie įspūdingi kaip šiais metais. Labiausiai optimistiškai nusiteikę Bank of America banko analitikai, kurie prognozuoja, kad kitais metais Dow Jones Stoxx 600 indeksas ūgtels maždaug 25 procentais. Apie penktadalio minimo indekso kilimo tikisi ir šių žinomų finansų institucijų analitikai: Goldman Sachs, HSBC ir ING.
Net jei ir Europos šalių vyriausybės ims mažiau lėšų skirti ekonomikų gaivinimui ir palaikymui, tai bus ženklas, kad krizė jau praėjo, tuo pačiu tai reikš tai, kad kompanijų potencialūs pelnai gali ūgtelėti.Analitikai prognozuoja, kad į Dow Jones Stoxx 600 indeksą įeinančių didžiausių Vakarų Europos bendrovių kitų metų pelnai vidutiniškai turėtų ūgtelėti net 29 procentais, po to kai šiais metais augs tik 7,4 procentais. Sparčiausiai jų nuomone turėtų augti finansų sektoriaus ir medžiagų bei žaliavų atstovių pelnai, atitinkamai 61 ir 62 procentais.
Žinoma, akcijų rinkos padėtis Europoje labai stipriai priklausys nuo bendros ekonomikos padėties. Euro zonoje ekonomikos augimas buvo užfiksuotas jau per šių metų trečiąjį ketvirtį. Ekonomikos augimą pavyko pasiekti dėl šalių vyriausybių vykdomų ekonomikos skatinimo veiksmų, bei Europos Centrinio banko vykdomos pigių pinigų politikos, kuomet bazinė palūkanų norma euro zonoje nusileido iki istorinių žemumų. Analitikų manymu, šalių vyriausybių vykdomos ekonomikų skatinimo programos ir toliau turėtų lempti akcijų kainų kilimą, na o korekcijos galime sulaukti tuomet, kuomet bus imti riboti ekonomikų skatinimo veiksmai. Ekonomikos skatinimo mažėjimo iš Europos šalių vyriausybių pusės tikimasi sulaukti jau kitų metų pabaigoje. Be abejonės pagrindinis kitų metų įvykis bus tai, kai Europos Centrinis bankas ims didinti bazinę palūkanų normą.
Daugelis analitikų laukia gan sudėtingo kitų metų antrojo ketvirčio, kuris gali pasižymėti dideliais svyravimais, nes investuotojai bus pakankamai nervingi ir lauks pirmųjų signalų, kad Centriniai bankai ruošiasi griežtinti vykdomą pinigų politiką. Europos Centrinis bankas jau nebevykdo likvidumo palaikymo rinkoje, tuo tarpu analitikai prognozuoja, kad bazinė palūkanų norma euro zonoje bus padidinti kitų metų trečiąjį ketvirtį.