
„Jei visi mano taip pat, tai gali būti klaidinga“ – perspėja daug patirties turintis investuotojas.
„Jeigu tu gali suprasti ir atskirti, kas yra klaidinga ir blogai, yra labai tikėtina, kad tu uždirbsi daug pinigų“ – mano Jim Rogers.
Jis teigia, kad yra pats iš dalies nustebęs dėl savo pasiektos sėkmės.
„Aš tik norėjau kažką pasiekti ir uždirbti daug pinigų, ir buvau pasiruošęs siekdamas šių tikslų sunkiai dirbti. Kadangi aš nebuvau protingesnis nei dauguma žmonių, aš buvau pasiruošęs dirbti daugiau ir sunkiau nei dauguma žmonių“ – prisimena legendinis investuotojas.
„Mano investavimo strategija gan paprasta, aš visuomet stengiuosi surasti kažką, kas yra labai pigu, ir kas turi potencialą pabrangti“ – atskleidžia Jim Rogers, pridėdamas kad prieš tai reikia atlikti daug taip vadinamų namų darbų, kad įsitikintum, kad investicija bus pelninga.
„Taigi jei aš suklysiu, tai prarasiu tikrai nedaug pinigų, nes tai ir taip yra pigu“ – savo investavimo strategiją atskleidžia žinomas investuotojas.
„Negalima nuvertinti kruopštumo vertės. Kiekvieną kart, kai aš padarau klaidą, tai yra dažniausiai todėl, kad nepadariau pakankamai namų darbų“ – prisipažįsta Jim Rogers.
„Pavyzdžiui, 1960 metais General Motors kompanija buvo pati sėkmingiausia automobilių gamintoja pasaulyje. Vieną dieną šios kompanijos analitikai atėjo į valdybą ir pasakė, kad Japonai pradeda juos vytis ir lipti ant kulnų. Tačiau General Motors kompanijos valdžia ignoravo analitikų perspėjimus. Investuotojai, kurie iš tiesų padarė namų darbus, pardavė General Motors kompanijos akcijas ir nusipirko Toyotos akcijas“ – pateikė pavyzdį žinomas investuotojas.
Tačiau viskas sukasi ratu, ir situacija keičiasi. Dabar silpnas doleris ir stipri jena smukdo Japonijos automobilių gamintojų pelnus.