Rytinė akcijų rinkų apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2009-11-11 10:33 Komentarai: (0)
Po spartaus kilimo savaitės pradžioje biržose įsivyravo ramesnės nuotaikos. Nepaisant lūkesčius pateisinusių didžiausio Europos banko HSBC naujienų, finansų sektoriaus įmonių akcijos Europoje vakar krito. Prekyba už Atlanto baigėsi be didesnių pokyčių - iš trijų pagrindinių indeksų kilo tik Dow Jones Industrial Average indekso vertė. Spartesnį akcijų kainų kilimą stabdo nedidelis JAV ūkio atsigavimo ženklų skaičius. Vakarykščių pasisakymų metu FED atstovai dar kartą patvirtino, kad dėl augančios bedarbystės ir silpno vartojimo spartesnės JAV ūkio plėtros tikėtis neverta.

Nuosaiki prekyba biržose vyraus ir šiomis dienomis - daug ūkio naujienų nesulauksime (galbūt tik svarbūs bus Anglijos centrinio banko pranešimas dėl infliacijos). Didesnius svyravimus išvysime savaitės pabaigoje - penktadienį paaiškės naujausi euro zonos šalių ir viso regiono BVP duomenys. Vokietijoje ir Prancūzijoje recesija jau baigėsi (antrą ketvirtį, palyginus su pirmuoju, šių šalių BVP kilo 0,3 proc.). Tikimasi, kad trečiąjį ketvirtį šalių ūkio plėtros tempai buvo dar spartesni. Jeigu prognozės pasitvirtins, baigiantis savaitei biržose vėl turėtumėm išvysti akcijų kainų kilimą.

Ramesnės nuotaikos įsivyravo ir žaliavų rinkose. Naftos kaina smuktelėjo žemiau 79 dolerių už barelį, aukso vertė laikosi ties 1107 dolerių už unciją. Didesnių pokyčių šiomis dienomis nesulauksime. Tačiau vidutiniu laikotarpiu tauriųjų metalų kilimo tendencija išlieka - silpnėjant doleriui ir augant nerimui dėl infliacijos paklausa tauriesiems metalams išlieka didelė.

Be didesnių pokyčių šiandien baigsis prekyba ir Azijoje. Kiek optimistiškiau ji vyksta Hong Kongo biržoje - Kinijos pramonės produkcija spalį per metus padidėjo 16 proc. - sparčiausiai per pusantrų metų. Europoje rytinės prekybos metu akcijų kainos kils - 9.30 val. Lietuvos laiku regiono akcijų indeksų ateities sandorių vertė kilo 0,8 procento.

Vilniaus biržoje investuotojų aktyvumas ir toliau lieka nedidelis - biržoje vakar buvo sudaryti 543 sandoriai, o apyvarta vos viršijo 1 mln. litų. Nesikeičia ir pagal akcijų apyvartas lyderiaujančių bendrovių pozicijos - didžiausio dėmesio biržoje susilaukia Teo LT, Panevėžio statybos tresto akcijos. Susidomėjimas pastarosios įmonės akcijomis ir toliau nemažės - bendrovės akcijas ketinanti supirkti pagrindinė įmonės akcininkė Panevėžio keliai turi paskelbti naują Panevėžio statybos tresto akcijų supirkimo kainą. Dėmesio turėtų sulaukti ir mėnesio viduryje veiklos rezultatus skelbsiančios Lifosos akcijos. Bendrovės vadovų nuomone, pagyvėjimo trąšų rinkoje verta laukti jau kitų metų pradžioje.

Penktadienį biržoje pradedamas oficialaus siūlymo supirkti bendrovės Dvarčionių keramika akcijas įgyvendinimas. Įmonės akcijos bus superkamos po 2,01 lito, oficialus siūlymas truks iki lapkričio 26 dienos.

Vilkyškių pieninės pardavimų augimo tempai lėtėja. Spalį įmonės konsoliduoti pardavimai buvo 8,5 proc. didesni negu prieš metus ir sudarė 16,2 mln. litų. Rugsėjo ir rugpjūčio mėnesiais bendrovės konsoliduota apyvarta buvo atitinkamai 14 proc. ir 11 proc. didesnė negu tuo pat metu pernai.
 
Dar nėra komentarų