Jis teigia, kad Amerikos ekonomika ir toliau išlieka blogoje padėtyje, tuo tarpu akcijų rinka per daug optimistiškai įvertino galimą ekonomikos atsigavimą.
„Daugelis žmonių dabar bando būti optimistais. Išėjome iš pastebimai perparduotos rinkos ir šiuo metu esame perpirktos rinkos fazėje ” – pareiškė David Tice.
Jis taip pat teigia, kad valdžios skiriamos lėšos ekonomikos skatinimo programoms sukuria įspūdį, kad ekonomika yra geresnėje padėtyje nei yra iš tiesų. David Tice primena, kad Amerikos valdžia ir FED ekonomikos gaivinimui, bankų gelbėjimui ir kreditavimo skatinimui paskyrė apie dvylika trilijonų dolerių. Paskutinių keturių ketvirčiu P/E (akcijos kainos ir grynojo pelno tenkančio vienai akcijai santykis) rodiklis jau pakilo iki 20 reikšmės, arba didžiausios per paskutinius penkis metus.
„Mes esame įsitikinę kaip niekada, kad šiuo metu rinka yra labiau rizikinga, nei 1999 metais, prieš „internetinio burbulo” sprogimą” – mano pagrindinis investicinės kompanijos Federated Investors strategas.
Jis prognozuoja, kad pagrindinis Amerikos akcijų rinkos indeksas S&P500 per artimiausius aštuoniolika mėnesių nusiris netgi žemiau keturių šimtų punktų. Paskutinį kart tokią žemą reikšmę minimas indeksas buvo pasiekęs tik 1992 metais. Šiuo metu S&P500 indekso vertė siekia 1071.66 punktus, tad jei išsipildytų minima prognozė, kritimas būtų netgi didesnis nei šešiasdešimt procentų.
„Internetinio burbulo” sprogimas 2000 metais lėmė tai, kad iki 2002 metų spalio mėnesio S&P500 indeksas susitraukė net 49 procentais.
David Tice per pastarąjį pusmetį jau ne kartą prognozavo netrukus ateisiančią didelę korekciją akcijų rinkoje. Dar šių metų balandžio pabaigoje jis teigė, kad netrukus S&P500 indeksas nusileis iki 325 punktų, tačiau nuo to laiko minimas indeksas pakilo dar net 23 procentais. Rugpjūčio viduryje David Tice perspėjo investuotojus apie jau netrukus įvyksiančią korekciją rinkoje, tuo tarpu per minimą laikotarpį S&P500 indeksas pakilo dar 5,1 procentais.