„Agrowill Group“ karves veis moderniu būdu

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: JT Naujienos Data: 2008-09-16 10:36 Komentarai: (0)
Šiuo metu visose „Agrowill Group“ valdomose žemės ūkio bendrovėse pradėtas įgyvendinti naujas karvių veisimo etapas - diegiamas kintamojo (rotacinio) kryžminimo modelis. Šį modernų veisimo metodą įmonių grupė taiko pirmoji Lietuvoje ir iškart - tokiu plačiu mastu.

„Siekiame būti pažangia, novatoriška žemės ūkio bendrove. Mūsų verslo valdymo modelis yra iš esmės naujas ne tik Lietuvos, bet ir apskritai Europos pieno gamyboje: valdydami bendrove remiamės šiuolaikine teorija bei siekiame panaudoti kitų žemės ūkio sektorių verslo valdymo praktiką. Todėl mūsų keliami tikslai ir pasirinkta strategija reikalauja iš esmės kitokio požiūrio ir į bandos valdymą bei jos veisimą“, - sprendimą komentuoja „Agrowill Group“ generalinis direktorius Valentas Šulskis.

Anot generalinio direktoriaus, įmonės sprendimas veisti karves kintamuoju kryžminimo būdu iškart sukėlė labai daug diskusijų veislininkystės sektoriuje. „Senosios veisimo tradicijos šalininkams šis būdas pasirodė per daug novatoriškas ir modernus. Manau, tai suprantama – juk ne tik mūsų, bet ir kitose Europos šalyse pieninių galvijų veisimo sprendimai yra grindžiami konservatyviais, ilgamečiais, mažame šeimos ūkyje nusistovėjusiais principais“, - svarsto V. Šulskis.

Pati kryžminimo idėja gyvulių veisime nėra nauja: kiaulininkystės, paukštininkystės srityse dirbantys verslininkai jau daugiau kaip 50 metų yra įvaldę įvairius kryžminimo metodus ir ištobulinę veisimo schemas, kurios apjungia grynąjį veisimą ir kryžminimą.

Rotacinio kryžminimo metodo esmė - veisimo schemoje pakaitomis panaudoti skirtingas pieninių galvijų veisles. Šį veisimo modelį renkasi dideli, į intensyvią pieno gamybą orientuoti ūkiai, kuriuose intensyvus pieno gamybos būdas karvei kelia daug tikslų - ji turi būti sveika, ilgaamžė, visli bei produktyvi. Kryžminio veisimo modelyje, paeiliui sukergiant keletą veislių, bandoje galima sukaupti visas šias pageidaujamas galvijų savybes.

„Bendrovė kryžminio veisimo būdą pasirinko todėl, kad mūsų vizijoje – pelninga, sveikų karvių banda. Todėl visas galvijų šėrimo, laikymo ir veisimo priemones siekiame nukreipti šia linkme“, - sako „Agrowill Group“ vadovas.

Tikimasi, kad naujuoju būdu veisiamos karvės galės pasiekti 10.000 kg ir didesnį primilžį per laktaciją. Šiuo metu „Agrowill Group“ bendrovėse šis rodiklis vidutiniškai siekia apie 6.500 kg. Per artimiausius metus į karvių veisimą „Agrowill Group“ planuoja investuoti virš milijono litų.

Veisimo sprendimų diegimo partneriu pasirinkta „Gameta“.

„Agrowill Group“ šiuo metu yra didžiausia Baltijos šalyse žemės ūkio investicijų ir vystymo bendrovė, valdanti 15 žemės ūkio bei 23 žemės valdymo bendroves. Baltijos
 
Dar nėra komentarų