Net ketvirtadaliu šoktelėjo dujų kaina Europoje

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2026-03-19 13:02 Komentarai: (1)
Ketvirtadienį Europos gamtinių dujų ateities sandorių kaina šoktelėjo apie 25 procentus ir viršijo 68 eurų už megavatvalandę ribą, pasiekdama aukščiausią lygį per daugiau nei trejus metus po to, kai Iranas pradėjo išpuolius prieš pagrindinę energetikos infrastruktūrą Artimuosiuose Rytuose, padidindamas tiekimo susirūpinimą.

Iranas raketomis atakavo Kataro Ras Laffano pramonės miestą – kompleksą, kuriame yra didžiausia pasaulyje suskystintų gamtinių dujų (SGD) eksporto gamykla. Šis kompleksas žymi vieną iš kelių energetikos objektų, į kuriuos Teheranas pažadėjo atakuoti po Izraelio smūgio Irano South Pars dujų telkiniui.

Abu Dabis taip pat sustabdė savo Habšano dujų įrenginių veiklą po to, kai perimtos raketos sukėlė nuolaužų kritimą, o SGD įrenginiai Bahreine, kaip pranešama, buvo paveikti per smarkius raketų smūgius.

Apie penktadalį pasaulinių suskystintų gamtinių dujų srautų paprastai praeina per Hormūzo sąsiaurį, kuris iš esmės buvo uždarytas nuo pat Irano karo pradžios. Šis sutrikimas įvyko prieš pat regiono atsargų kaupimo sezoną, nes po šaltesnės žiemos saugojimo lygis jau yra maždaug 15 procentinių punktų mažesnis už penkerių metų vidurkį.

Tiesa, apie pietus dujų kaina Amsterdamo biržoje jau buvo pakilusi tik apie penkioliką procentų. Nuo šių metų pradžios šis energijos išteklius jau pabrango daugiau nei dvigubai, t.y. 125 procentais.

Panašūs straipsniai:

(Europa,ekonomika,dujos)

2026-04-23 » ES užregistruotas daugiau nei šešis metus nematytas naujų automobilių kiekis
2026-04-21 » Ragina išlikti šaltakraujiškiems dėl palūkanų normų
2026-04-21 » Vokietijos investuotojų ir analitikų lūkesčiai nusirito iki 2022 metų pabaigos lygį
2026-04-20 » Kandidatas į FED vadovo postą palaiko centrinio banko nepriklausomybę
2026-04-16 » Vokietijoje – įmonių bankrotų banga
2026-04-15 » Remia Trumpo administracijos pastangas panaikinti ketvirtinių ataskaitų teikimo reikalavimą
2026-04-15 » C.Lagarde: euro zonos ekonomika nukrypo nuo bazinio scenarijaus
2026-04-15 » Europoje po pertraukos fiksuotas pramonės augimas
2026-04-14 » FED turėtų „palaukti ir stebėti“, prieš mažindamas palūkanų normas
2026-04-13 » OPEC kovo mėnesį užfiksavo rekordinį naftos gavybos sumažėjimą

 
1.   Parašė MartaI   2026-03-19 13:08  

Laikas pildyti saugyklas, ponai.