Ko galima pasimokyti iš milijonierių?

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2025-07-12 02:09 Komentarai: (0)
Tomui Corley prireikė lygiai penkerių metų, kad atliktų 225 intervių su milijonieriais savo knygai „Turtingi įpročiai: turtingų asmenų kasdienės sėkmės įpročiai“ ir atskleistų, kaip turtingiausi asmenys tvarko savo pinigus.


„Turtingi vaikai: vadovas protingiems tėvams“ ir „Kaip turtingieji tai daro: 30 neįkainojamų įpročių“ – tai du iš daugelio finansinių vadovų, kuriuos parašė Tomas Corley, knygų apie finansus ir asmeninį tobulėjimą autorius. Amerikietis daugelį metų skyrė turtingųjų paslapčių tyrinėjimui. Šiandien jis noriai dalijasi savo įžvalgomis bei aprašė turtingųjų įpročius, kuriuos, jo teigimu, gali įgyvendinti kiekvienas.

Tomas Corley kiekvieną iš 225 apklaustų milijonierių suskirstė į vieną iš keturių kategorijų:

1. Taupytojai - investuotojai

Tai turtingi asmenys, kuriems taupymas ir pinigų investavimas tapo kasdienybės dalimi, aiškina Corley. „Nesvarbu, ką šie žmonės veikia kasdien, jie nuolat galvoja, kaip protingai padidinti savo turtą“ – skaitome knygų autoriaus straipsnyje.

2. Karjeristai

Milijonieriai, kurie patenka į šią kategoriją, anot Corley, yra didelių įmonių darbuotojai. „Jie visą savo laiką ir energiją skiria kopimui į įmonės hierarchijos viršūnę. Jie tai daro norėdami gauti pelningą vadovaujančią poziciją“ – skaitome.

3. Virtuozai

Jie yra savo srities ekspertai ir už savo žinias bei patirtį gauna didelį atlygį. Virtuozai paprastai yra labai išsilavinę (pavyzdžiui, teisės ar medicinos srityje).

4. Svajotojai

Tokiu būdu Tomas Corley klasifikuoja ir pradedančius - siekiančius verslininkus, ir menininkus: aktorius, muzikantus ir rašytojus. „Svajotojai myli tai, ką daro, ir ta aistra atsispindi jų banko sąskaitose“ – teigia autorius.


Remdamasis interviu su milijonieriais, jis nustatė dažniausiai pasitaikančius jų įpročius. Štai trys iš jų:

Taupymas

Tomas Corley priskyrė pirmosios grupės taupytojus - investuotojus prie tų, kurie nuolat taupo bent 20 procentų kiekvieno atlyginimo.

Dešimt procentų paprastai būdavo pervedama į darbdavio remiamą pensijų sąskaitą, o likę 10 procentų automatiškai būdavo pervedami į atskirą taupomąją sąskaitą. Kartą per mėnesį taupytojai - investuotojai sukauptus dešimt procentų savo santaupų pervesdavo į investicinę sąskaitą, pavyzdžiui, tarpininkavimo sąskaitą, pabrėžia Corley.

Investicijos

Kadangi pirmosios grupės žmonės nuosekliai investavo savo santaupas, laikui bėgant jie turėjo daugiau pinigų. Tomas Corley savo straipsnyje pabrėžia, kad iki darbingo amžiaus pabaigos taupančiųjų - investuotojų turtas išaugo iki vidutiniškai 3,3 mln. dolerių.

Įdomu tai, kad, kaip pabrėžia amerikietis, vadinamieji svajotojai taip pat suprato investicijų poreikį. Nors ankstyvosiose karjeros raidos stadijose jų pasirinkimo galimybės, kaip dažnai nutinka dėl santaupų trūkumo, buvo gerokai ribotos, vėliau padidėjęs pinigų srautas lėmė, kad jie taip pat pradėjo investuoti.

Kuklus gyvenimo būdas ir pigių prekių medžioklė

Vienas iš bendrų taupančiųjų - investuotojų, karjeristų ir virtuozų bruožų yra itin taupus gyvenimo būdas. Pasak Corley, taupyti pinigus reiškia būti sąmoningu vartotoju, susitelkti į produktų kokybę ir pirkti už prieinamą kainą.

„Žinoma, dėl taupumo akimirksniu nepraturtėsite. Kuklus gyvenimo būdas yra tik viena šios sudėtingos dėlionės dalis. Tačiau jis leis sutaupyti daugiau pinigų, o kuo daugiau sutaupysite, tuo daugiau galėsite investuoti“ – teigia autorius.

Parengta remiantis užsienio internetiniais tinklapiais
 
Dar nėra komentarų