Amerikoje didžiausias per daugiau nei dvejus metus mažmeninės prekybos augimas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2025-04-16 16:57 Komentarai: (1)
Per pirmąjį šių metų pavasario mėnesį Amerikoje fiksuotas mažmeninės prekybos apimčių augimo pastebimas paspartėjimas, prie kurio prisidėjo baimė dėl potencialių muitų.

Minimas rodiklis augo net 1.4 procento, arba labiausiai nuo pat 2023 metų pradžios, kai laukta 1.3 procento prieaugio, o vasarį jis siekė tik 0.2 procento.

Kovą mažmeninės prekybos augimą lėmė 5.3 procento pašokęs variklinių transporto priemonių ir jų dalių pardavimas, nes atrodė, kad vartotojai skuba pirkti prieš artėjančius automobilių tarifus. Atmetus jų pardavimus, bendra mažmeninė prekyba augo tik 0.5 procento.

Taip pat padidėjo statybinių medžiagų ir sodo įrangos (3.3 procento), sporto prekių, pomėgių, muzikos instrumentų ir knygų (2.4 procento), maitinimo ir gėrimų vietų (1.8 procento), elektronikos ir prietaisų (0.8 procento), įvairių parduotuvių (0.7 procento), sveikatos ir asmens priežiūros (0.7 procento), bendrų prekių parduotuvių (0.6 procento), drabužių (0.4 procento) bei maisto ir gėrimų parduotuvių (0.2 procento) mažmeniniai pardavimai.

Kita vertus, pardavimai sumažėjo degalinėse (2.5 procento) ir baldų parduotuvėse (0.7 procento). Tuo tarpu bazinė mažmeninė prekyba, t.y. atmetus degalų, maisto paslaugų, automobilių ir statybinių medžiagų pardavimus, per kovą augo 0.4 procento, o laukta, jog pakils vidutiniškai 0.6 procento, kai vasarį ūgtelėjo 1.3 procento.

Metinis mažmeninės prekybos prieaugis Amerikoje kovą, palyginus su ankstesniu mėnesiu, padidėjo nuo 3.5 iki 4.6 procento.

Panašūs straipsniai:

(Amerika,ekonomika,mažmeninė prekyba)

2025-08-08 » Pasaulinės maisto kainos aukščiausios nuo 2023 metų
2025-08-07 » Prekyba su Kinija gali kelti grėsmę šimtams tūkstančių darbo vietų Europoje
2025-08-07 » Anglijos bankas sumažino palūkanas, bet tik vieno balso persvara
2025-08-06 » Trumpas iki 50 procentų padidino muitus Indijai dėl rusiškos naftos pirkimo
2025-08-06 » Rugpjūčio pradžia atitinka statistinį modelį
2025-08-06 » McDonald’s nudžiugino
2025-08-06 » Lietuvoje beveik keturis kartus spartesnis mažmeninės prekybos augimas
2025-08-05 » D.Trumpas: jei energijos kainos kris, Putinas nustos žudyti žmones Ukrainoje
2025-08-05 » ES - Didžioji Britanija neturi geresnių tarifų
2025-08-05 » JAV bendrovių finansiniai rezultatai pranoko lūkesčius, bet auga tik milžinai

 
1.   Parašė Man with Shorts   2025-04-16 17:36  

Šįktelejo amerikosai dėl galimai išaugsianciu kainų po tarifu ivedimo, todėl suskubo užsipirkineti i sandeliuka.. Lauksime oranžinio pranešimo, kaip jis jau pakele jav ekonomika.