Graikija, Prancūzija ir Portugalija irgi svarstys 100 procentų nekilnojamojo turto mokestį

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2025-01-16 13:37 Komentarai: (7)
Ispanijos 100 procentų nekilnojamojo turto mokesčio pirkėjams iš užsienio idėja paskatino Prancūziją, Graikiją ir Portugaliją irgi apsvarstyti panašius sprendimus. „Mes kovojame su Airbnb maru“ – pabrėžia jie.

Atlyginimai atsilieka nuo sparčiai kylančių nuomos kainų, jau nekalbant apie nekilnojamojo turto kainas, perspėja populiarūs turistiniai miestai. Ispanija rado išeitį - precedento neturintis 100 procentų mokestis už nekilnojamąjį turtą, įsigytą ne Europos sąjungos piliečių. Valdžia savo žingsnį teisina tuo, kad dauguma būstų pirkėjų nenori jose gyventi, o tik užsidirbti iš jų. Tai taip pat buvo atsakas į daugybę protestų prieš „perteklinį turizmą“ (pernai Ispaniją aplankė per 88,5 mln. lankytojų).

Įsigaliojus Ispanijos mokesčiui, vasarnamio ieškantys asmenys keliaus į kitas šalis, jau ir taip kovojančias su Airbnb pertekliumi, įskaitant kaimyninę Portugaliją, kuri taip pat susiduria su panašiomis būsto problemomis. Trumpalaikės nuomos nekilnojamojo turto skaičius ten kontrastuoja su prieinamo būsto trūkumu, o nuomos kainos 2015 – 2021 metais pašoko net 112 procentų.

Panaši situacija yra Prancūzijoje, ypač kai kalbama apie Paryžių ir šalies pietus. 2016 metais jame patalpas nuomojosi apie 300 tūkstančių turistų, 2024 metais – jau 1,2 milijono. 2023 metais 32 milijonus turistų priėmusi Graikija taip pat buvo priversta įvesti radikalius reguliavimus dėl mokamo nekilnojamojo turto teikimo turistams (tokį draudimą paskelbė net trijuose Atėnų rajonuose). Taip pat buvo padidintas trumpalaikės nuomos mokestis nuo 1,50 iki 8 eurų. Ar kitas bus nekilnojamojo turto pirkimo mokestis?

„Antikelionių“ protestų banga nusirito per populiarias Europos turistines šalis. Kai kuriuose miesteliuose ant sienų atsirado tokie užrašai: „Turistai, važiuokite namo“, „Jie atima mūsų namus, nors gyvena Maldyvuose“ arba „Turistai mielai pasilieka Europos kapinėse“. Gyventojai teigia, kad trumpalaikė nuoma naikina vietos bendruomenes ir de facto naikina unikalų miestų charakterį. Kita vertus, vien Graikijoje turistai „palieka“ nuo 62,6 iki 75,6 mlrd. eurų, o tai yra maždaug trečdalis bendrojo vidaus produkto vertės.

Šimto procentų mokesčio priešininkai, ypač Jungtinėje Karalystėje, atkreipia dėmesį į tai, kad pirkėjai užsienyje ne visada tikisi „įperkamų“ namų, kurių ieško vietiniai. Kol kas Ispanija taps 100 procentų nekilnojamojo turto mokesčio poligonu, o likusi ES dalis stebės, ar jie pažabos pernelyg didelį turizmą
 
1.   Parašė W Buffett   2025-01-16 14:29  

Saunuoliai ,ko lietuva miega galetu pasijungti

 
2.   Parašė Marius_   2025-01-16 14:43  

Turėtų nacionalizuoti visą NT ir išspręstų problemą.
Apskritai viską reikia nacionalizuoti. Nafig to verslo.
Įvesti sienų kontrolę, riboti turizmą. Vizų išdavimas turėtų trukti mažiausiai 30 cienų. Geriausiai 90.
Nėra turto, nėra verslo, nėra turisto - nėra problemos.

 
3.   Parašė IT17   2025-01-16 14:44  

o gal imigracija is afrikos sutvarkyt ir pan....

 
4.   Parašė maxa   2025-01-16 14:55  

Sorry. Globalus klausimas. Kokį BVP kuria fizinių asmenų NT nuoma kitiems fiziniams asmenims valstybės mastu? Ir kodėl neturėtų apmokestint?

Vienas dalykas viešbučiai - tai yra paslauga, ne gyvenimo būtinybė ar pnš. Skirtingai nuo gyvenamojo NT supirkimo ir neturintiems būsto sukelti kainą, kurie anie vejas visą gyvenimą - čia yra būdas sukelt NT kainą, sukurt burbulą, ir vėliau tame burbule ant kabliuko sukabint nespėjusius (dar negimusius, nespėjusius užsidirbt prieš burbulą). Faktiškai viena dalis parazituoja kitų sąskaita. Tai kame čia ekonominė nauda visuomenės prasme? Ir kodėl neturėtų būti apmokestinama. Bent jau aš apskritai už "Rantjė" sąvokos sunaikinimą kapitalistinėje rinkoje, nes NT - kad ir mažiausias, skirtas gyvenimui (ne verslui), kaip ir elektra, vanduo ir pnš. - socialinės reikšmės objektas. Nori uždirbt iš NT? - statyk, remontuok ir pnš. O šiuo atveju yra rinkos "užgrobimas" vienų, kad kiti elementariai neturėtų sąlygų pasiekti autonominio gyvenimo būdo ir būtų priklausomi. Viešbučiai šiuo atveju diskriminuojami, nors turi atitikti ir sanitarines sąlygas, ir gaisrines ir dar visko, nes tai yra verslas. O kodėl pavieniai "nuomuotojai" staiga patapo kone verslininkais? Nieko nedarant. O tiesiog keičiant čiaupus ir perkant susidevėjusius baldus...JAV ryškiausias pavyzdys, kai fondai laiko tūkstančius NT gyvenamųjų objektų. Ir moka grąšius už tai.

Pirmasis NT apmokestinamas simboliškai, antras agresyviau, trečias NT dar agresyviau. Iki kol neapsimokės turėti NT, kad mokesčiai viršytų naudą. Nes babkės turi uždirbti babkės kuriant kažką - paslaugą ar produktą. Nuomos rinka yra feodalizmo rudimentas XXI a. Visais laikais žmonės turės kažkur gyvent, valgyt, gert ir naudotis elektra... Čia jau nauda turi būti antrinė ar tretinė.

Plius miestai turi plėstis, o nesitankint... čia dar viena lobizmo apraiška.

 
5.   Parašė shtudent   2025-01-16 15:19  

Tai puiku, turistai važiuos į LT. Mes sutinkame priglausti iš tų šalių bėgančius turistus. Tegu pas mumis kuria trečdalį BVP, jei kažkam tai nepatinka.

 
6.   Parašė The Watcher   2025-01-16 15:21  

Tuoj palapiniu gatvese atsiras kaip jav ar kanadoje

 
7.   Parašė Krosneles.eu   2025-01-16 19:16  

"Ispanijos 100 procentų nekilnojamojo turto mokesčio pirkėjams iš užsienio idėja paskatino Prancūziją, Graikiją ir Portugaliją irgi apsvarstyti panašius sprendimus. „Mes kovojame su Airbnb maru“ – pabrėžia jie."
-------------
Čia propagandiniai teiginiai, o pagrindinė esmė yra Krizė ir tušti valstybių biudžetai.
Švabas pasakė: "Nieko neturėsi ir būsi laimingas"