Reguliuotojai tirs Microsoft, OpenAI ir Nvidia

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2024-06-06 18:29 Komentarai: (0)
The New York Times leidinys praneša, kad JAV teisingumo departamentas ir Federalinė prekybos komisija (FTC) sutiko ištirti Microsoft, OpenAI ir Nvidia dominuojantį vaidmenį dirbtinio intelekto srityje, praneša naujienų agentūra Reuters.

Pasak laikraščio šaltinių, Teisingumo departamentas turėtų vadovauti tyrimui, ar Nvidia pažeidė antimonopolinius įstatymus. FTC turi ištirti OpenAI ir jos akcininko Microsoft (turi 49 procentus akcijų) veiklą.

Anot The Wall Street Journal, Federalinė prekybos komisija (FTC) taip pat turėtų ištirti Microsoft 650 mln. dolerių investicijas į startuolį Inflection AI.

Reuters pažymi, kad naujausios ataskaitos rodo augantį reguliuotojų susidomėjimą dirbtinio intelekto (DI) sritimi. Agentūra primena, kad praėjusią savaitę antimonopolinės institucijos vadovas Jonathan Kanter pramonės konferencijoje kalbėjo apie „DI struktūras ir tendencijas, kurios turėtų patraukti dėmesį“. Jis atkreipė dėmesį, kad technologija, paremta didžiuliais duomenų kiekiais ir skaičiavimo galia, šiuo metu dominuojančioms įmonėms suteikia didelį pranašumą.

Microsoft ir Nvidia dabar yra labiausiai vertinamos Amerikos biržinės bendrovės. Kiekvienos iš jų vertė viršija 3 trilijonus dolerių.
 
Dar nėra komentarų