Prastesnės Kinijos skolinimosi perspektyvos

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2024-04-10 11:16 Komentarai: (0)
Belaukiant JAV infliacijos duomenų investuotojai nėra linkę daryti ženklių pokyčių. S&P 500 indeksas vakar kilstelėjo 0,1 proc. ir per paskutinę savaitę beveik nepakito. Europos akcijų rinkos vakar krito tarp 0,6 ir 1,3 procento.

Azijoje svarbiausias įvykis buvo „Fitch“ reitingų agentūros sprendimas pakeisti Kinijos kredito reitingą nuo stabilaus iki neigiamo. Tai nereiškia, kad Kinija nebeturės lėšų aptarnauti savo skolas, tačiau didėjanti viešojo sektoriaus skola ir didėjantis biudžeto deficitas kelia nerimą. „Fitch“ prognozuoja 7,1 proc. deficitą lyginant su BVP šiais metais, o Tarptautinis valiutos fondas skaičiuoja, jog Kinijos valstybės skolos ir BVP santykis pasieks 100% per artimiausius 4 metus. Nepaisant šio įspėjimo, pirminiai duomenys rodo Kinijos ekonomikos atsigavimo ženklus.

Vietinės rinkos kilo ketvirtą dieną iš eilės. Baltijos akcijų indeksas OMXB didėjo 0,2 proc., bendra rinkų apyvarta vis dar laikosi šiek tiek aukštesnė nei įprastai ties 2,2 mln. eurų. „Moody‘s“ reitingų agentūra pakėlė „LHV Pank“ ilgalaikių indėlių reitingą iki A3 lygio, o visos „LHV Group“ perspektyvas reitingo kėlimui iš stabilios į teigiamas. Obligacijų rinkoje tęsiasi aktyvumas, „Inbank“ pranešė apie 2 mln. eurų, 10 proc. pajamingumo AT1 obligacijų emisiją. Dėl šių obligacijų sudėtingumo jos bus prieinamos tik atrinktiems investuotojams.
 
Dar nėra komentarų