Euro zonos infliacija kovą krito sparčiau nei tikėtasi

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2024-04-04 11:29 Komentarai: (0)
Po poros dienų smukimo, S&P 500 indeksas vakar fiksavo 0,1 proc. prieaugį. Už Atlanto rytoj bus laukiama darbo rinkos duomenų, bendrai tikimasi patvirtinimo, jog darbo rinka yra vis dar stipri, o nedarbas laikosi ties 3,8 procento. Europoje akcijų vertės augo tarp 0,3 ir 0,5 procento.

Vakar publikuota euro zonos infliacija siekė 2,4 proc., tai buvo žemiau negu praėjusį mėnesį (2,6 proc.) ir ko tikėjosi rinkos dalyviai (2,5 proc.). Nepaisant teigiamų rezultatų valdant kainų augimą, šios naujienos neturėtų reikšmingai pakeisti ECB palūkanų trajektorijos. Azijos rinkose taip pat laikosi daugiau teigiamos nuotaikos, Japonijos ir Pietų Korėjos akcijos brango apie 1 procentą. Naftos kainos auga ketvirtą mėnesį iš eilės, ir šiais metais jau pakilo apie 17 procentų. Naftos eksportuotojas vienijanti organizacija OPEC+ patvirtino tolesnį juodojo aukso pasiūlos mažinimą iki birželio pabaigos.

Baltijos šalių biržose trečiadienį buvo didesnis nei įprastai aktyvumas. OMXB indekso reikšmė mažėjo 0,2 proc., bendra biržų apyvarta siekė 3,1 mln. eurų. Daugiau nei trečdalį visos apyvartos sudarė prekyba „LHV Group“, akcijos kaina krito 0,4 proc., reikšmingų naujienų nebuvo skelbta. Kartu su metinėmis finansinėmis ataskaitomis „Enefit Green“, „Grigeo“, „Apranga“ ir „Tallinna Sadam“ paskelbė apie dividendų siūlymus. Laukiamas dar vienas obligacijų platinimas – NT plėtotoja „Metanira“ siekia pasiskolinti 6,1 mln. eurų su ~9,8 proc. pajamingumu 17 mėnesių laikotarpiui. Pasiskolinti pinigai bus panaudoti būsto projekto Ispanijoje vystymui. Taip pat Estijos NT investavimo bendrovė „Summus Capital“ skelbia planuojanti per šį ketvirtį išleisti 15 mln. eurų emisiją.
 
Dar nėra komentarų