Naftos ir dujų atsisakymas - tai tik fantazijos

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2024-03-19 14:59 Komentarai: (6)
Didžiausios pasaulyje naftos kompanijos Saudi Aramco prezidentas kalbėjo Teksase vykusioje energetikos pramonės konferencijoje, pabrėždamas, jog naftos ir dujų atsisakymas - tai tik fantazijos.

„Realiame pasaulyje dabartinė transformacijos strategija akivaizdžiai žlunga daugelyje frontų, nes ji kertasi su penkiais esminiais dalykais“ – tikino Saudi Aramco prezidentas Amin Nasser.

„Skubiai reikia iš naujo nustatyti pereinamojo laikotarpio strategiją, o mano pasiūlymas yra toks: mes turėtume atsisakyti fantazijos laipsniškai atsisakyti naftos ir dujų, o vietoj to tinkamai investuoti į tai, turėdami realias paklausos prielaidas“ – sakė jis ir buvo sutiktas plojimais.

Amin Nasser atkreipė dėmesį, kad per pastaruosius du dešimtmečius pasaulis į alternatyvius energijos šaltinius investavo daugiau nei 9,5 trilijono dolerių, tačiau nesugebėjo dideliu mastu sumažinti angliavandenilių naudojimo. Saudi Aramco vadovas teigė, kad vėjas ir saulė šiuo metu teikia mažiau nei 4 procentus pasaulinės energijos, o elektromobilių dalis automobilių rinkoje pasiekė vos 3 procentus.

„Tuo pačiu metu angliavandenilių dalis pasauliniame energijos šaltinyje XXI amžiuje sumažėjo nuo 83 iki 80 procentų. Pasaulinė paklausa tuo pačiu laikotarpiu padidėjo 100 mln. barelių naftos ekvivalento per dieną ir šiemet pasieks savo rekordą“ – tikino jis.

Amin Nasser taip pat teigė, kad nuo XXI amžiaus pradžios pasaulinis dujų naudojimas išaugo 70 procentų. Jis pridūrė, kad perėjus nuo anglies prie dujų, JAV išmetamas anglies dvideginio kiekis sumažėjo dviem trečdaliais. Pasak Saudi Aramco prezidento, užuot atsisakęs angliavandenilių, pasaulis turėtų daugiau investuoti į technologijas, kad jie būtų efektyviai naudojami.

„Vien dėl efektyvumo pagerinimo per pastaruosius 15 metų pasaulinis energijos poreikis sumažėjo beveik 90 mln. barelių naftos ekvivalento per dieną, o vėjo ir saulės energija per tą patį laikotarpį pakeitė tik 15 milijonų“ – atkreipė dėmesį jis.

Savo kalboje Hiustone Saudi Aramco prezidentas suabejojo ​​Tarptautinės energetikos agentūros (IEA) prognoze, kad iškastinių energijos išteklių paklausa aukščiausią lygį pasieks iki 2030 metų. Jis tvirtino, kad tai mažai tikėtina, ypač dėl nuolat didėjančios paklausos besivystančiose šalyse.
 
1.   Parašė MartaI   2024-03-19 15:04  

Žinoma kad tik fantazijos, seniai tas aišku. O Europa deja iš kur to pigiai paimti ir nebeturi.

 
2.   Parašė IT17   2024-03-19 15:06  

is norvegijos gi eina ir dujos ir nafta...

 
3.   Parašė zz   2024-03-19 16:42  

Pigiai niekad nebuna. Buna tik rinkos kaina. Tai nesvarbu is kur pirkt ar is arabu, ar is ruskiu, ar is USA - kaina apylige. Dideles nuolaidos buna, tik kai salys nusikalteles, apkrautos sankcijomis, pardavineja kontrabanda. Ruskynas, Iranas ar Venusuela. Bet tai buna visumos, rinkos neitakojantys kiekiai.

Todel issireiskimas " Europa deja is kur to pigiai paimti ir nebeturi" yra analfabetes bobutes padejavimai Delfyje.

 
4.   Parašė kergudu   2024-03-19 16:56  

marta pasireiske kaip didysis ANALitike, ner is kur paimt, ka tu cia durneli peziDDDD rinkos kaina yra is visur is kur tik nori, plaukioja tukstanciai tankeriu, tik pirk

 
5.   Parašė ThePope   2024-03-19 17:07  

Tai vadinama egzistenciniu nerimu. Jis realizuosis ty kalbos apie fantazijas staiga pavirs realybe, kai Vokietijos pramonė persitvarkys ir pradės stiebtis aukštyn, tada anlitikų akys nukryps į Vokietios energetikos struktūrą, o ten duotoju momentu jau bus 80% generacijos iš atsinaujinačių išteklių. Šiai dienai ~50%.

Sėdėti ant išteklių adatos - kvaila strategija.

 
6.   Parašė kikas   2024-03-19 18:14  

Džinas išleistas, jau net Lietuvoje iš vėjo ir saulės jėgainių pasigaminame 40-50% sau reikalingos elektro energijos(pinigai grįžta į LT), o saulėta dieną ir 100%. Po metų atsinaujinčios elekrtinės pradės spausti elektros kainą žemyn. LITGRID per du metus krovimo stotelių kiekį planuoja padidinti 10x!!! Su elektomobiliais keliauti po metų kelių bus žiauriai pigu, to pasekoje elektromobilių vartotojų daugės. Panašios tendencijos vyksta visoje Europoje. Naftos kaina ir suvartojimas vienareikšmiškai kris žemyn ilgojoje perspektyvoje!