
„Realiame pasaulyje dabartinė transformacijos strategija akivaizdžiai žlunga daugelyje frontų, nes ji kertasi su penkiais esminiais dalykais“ – tikino Saudi Aramco prezidentas Amin Nasser.
„Skubiai reikia iš naujo nustatyti pereinamojo laikotarpio strategiją, o mano pasiūlymas yra toks: mes turėtume atsisakyti fantazijos laipsniškai atsisakyti naftos ir dujų, o vietoj to tinkamai investuoti į tai, turėdami realias paklausos prielaidas“ – sakė jis ir buvo sutiktas plojimais.
Amin Nasser atkreipė dėmesį, kad per pastaruosius du dešimtmečius pasaulis į alternatyvius energijos šaltinius investavo daugiau nei 9,5 trilijono dolerių, tačiau nesugebėjo dideliu mastu sumažinti angliavandenilių naudojimo. Saudi Aramco vadovas teigė, kad vėjas ir saulė šiuo metu teikia mažiau nei 4 procentus pasaulinės energijos, o elektromobilių dalis automobilių rinkoje pasiekė vos 3 procentus.
„Tuo pačiu metu angliavandenilių dalis pasauliniame energijos šaltinyje XXI amžiuje sumažėjo nuo 83 iki 80 procentų. Pasaulinė paklausa tuo pačiu laikotarpiu padidėjo 100 mln. barelių naftos ekvivalento per dieną ir šiemet pasieks savo rekordą“ – tikino jis.
Amin Nasser taip pat teigė, kad nuo XXI amžiaus pradžios pasaulinis dujų naudojimas išaugo 70 procentų. Jis pridūrė, kad perėjus nuo anglies prie dujų, JAV išmetamas anglies dvideginio kiekis sumažėjo dviem trečdaliais. Pasak Saudi Aramco prezidento, užuot atsisakęs angliavandenilių, pasaulis turėtų daugiau investuoti į technologijas, kad jie būtų efektyviai naudojami.
„Vien dėl efektyvumo pagerinimo per pastaruosius 15 metų pasaulinis energijos poreikis sumažėjo beveik 90 mln. barelių naftos ekvivalento per dieną, o vėjo ir saulės energija per tą patį laikotarpį pakeitė tik 15 milijonų“ – atkreipė dėmesį jis.
Savo kalboje Hiustone Saudi Aramco prezidentas suabejojo Tarptautinės energetikos agentūros (IEA) prognoze, kad iškastinių energijos išteklių paklausa aukščiausią lygį pasieks iki 2030 metų. Jis tvirtino, kad tai mažai tikėtina, ypač dėl nuolat didėjančios paklausos besivystančiose šalyse.