
Pranešama, kad rugpjūčio ir rugsėjo sandūroje buvo aptikti kompiuteriai, kurie buvo pastatyti sunkiai pasiekiamose vietose. Šie įrenginiai, paprastai vadinami „ekskavatoriais“, buvo paslėpti viršutiniame pastato aukšte esančiame ventiliacijos kanale, taip pat buvo rasti ir techniniame aukšte.
kompiuteriai buvo neįprasti, nes jiems buvo būdingas didelis energijos suvartojimas ir skaičiavimo galia. Juos pastebėjo techninis teismo darbuotojas, praneša TVN Warszawa.
Tuo pačiu priduriama, kad šiuos įrenginius aptikusi teismo valdžia nusprendė nutraukti sutartį su įmone, kuri buvo atsakinga už pastato techninį aptarnavimą.
„Apie prietaisų įrengimo tarp teismo techninės infrastruktūros faktą Vyriausiasis administracinis teismas pranešė policijos pareigūnams, kurie byloje ėmėsi atitinkamų veiksmų, įskaitant atskleistos elektroninės įrangos išmontavimą ir apsaugą“ – sakė teisėjas ir Teisėjų kolegijos pirmininkas Sylwester Marciniak.
Tai ne pirmas atvejis, kai Lenkijos viešosios įstaigos pastate „kasama“ kriptovaliuta. 2021 metais paaiškėjo, kad taip prie savo etato prisidurdavo policijos komisariate dirbantis civilis informacinių technologijų specialistas. Procedūra vyko pastato serverių patalpoje ir buvo atliekama naudojant įmonės įrangą bei panaudojant darbdavio elektros energiją. „Kasėjas“ buvo atleistas, o jo bylą tyrė teisėsaugos institucijos.
Kriptovaliutų „kasimas“ pasižymi labai didelėmis elektros sąnaudomis, kurios yra ir pagrindinė proceso kaina. Kuo elektra pigesnė, tuo procesas pelningesnis, todėl sąskaitų išvengimas ir nelegalus prisijungimas prie tinklo yra populiariausi nusikaltimai, susiję su kriptovaliutų „kasimu“. Pavyzdžių galima rasti kiekvienoje pasaulio šalyje – nuo Irano mečečių iki Estijos Amari oro bazės, kur stovi NATO lėktuvai.