
Minimas rodiklis rugsėjį siekė net 336 tūkstančius (daugiausiai per paskutinius aštuonis mėnesius), o prognozuota, kad sudarys vidutiniškai tik 170 tūkstančių. Be to, po korekcijos rugpjūčio sukurtų darbo vietų skaičius kilsteltas nuo 187 iki 227 tūkstančių, o liepos - nuo 157 iki 236 tūkstančių.
Kitą vertus Amerikoje bedarbystė per devintą šių metų mėnesį nepakito ir siekė 3.8 procento, kai laukta, kad kris iki vidutiniškai 3.7 procento.
Vidutinio valandinio atlyginimo metinis prieaugis per praėjusį mėnesį smuko nuo 4.3 iki 4.2 procento (mažiausias rodiklis nuo pat 2021 metų birželio), o laukta, kad šis rodiklis išliks stabilus. Mėnesinis prieaugis siekė 0.2 procento, arba buvo toks pats kaip ir per paskutinį vasaros mėnesį, o prognozuota, kad sudarys vidutiniškai 0.3 procento.
Vadinamoji nedarbo norma, į kurią yra įskaičiuojami ir tie darbuotojai, kurie dirba ne pilną darbo dieną, tačiau norėtų dirbti visą darbo dieną, bei tie bedarbiai, kurie norėtų dirbti, bet prarado viltį susirasti darbą ir jo aktyviai neieško, Amerikoje rugsėjo mėnesį, palyginti su ankstesniu, krito nuo 7.1 procento iki septynių procentų. Priminsime, jog 2020 metų balandį ji buvo pašokusi iki net 22.8 procento, o prieš pandemiją siekė septynis procentus.
Rugsėjį Amerikoje dalyvavimo darbo rinkoje rodiklis nepakito ir siekė 62.8 procento.
Per devintą šių metų mėnesį šioje šalyje privačiame sektoriuje atsirado 263 tūkstančiai naujų darbo vietų (laukta 160 tūkstančių), o rugpjūčio rodiklis pakoreguotas iki 177 tūkstančių. Viešajame sektoriuje naujų darbo vietų sukurta 73 tūkstančiai, kai mėnesį prieš tai - penkiasdešimt tūkstančių.
Amerikos fabrikuose šįkart pasamdyta septynioliką tūkstančių naujų žmonių, kai mėnesį prieš tai - vienuoliką tūkstančių. Šįkart laukta, kad šis rodiklis sudarys vidutiniškai tik penkis tūkstančius. Atsirado darbo vietų laisvalaikio ir svetingumo (96 tūkstančiai), sveikatos priežiūros (41 tūkstantis), profesinių, mokslinių ir techninių paslaugų (29 tūkstančiai) ir socialinės paramos (25 tūkstančiai) srityse.
Kitose pagrindinėse pramonės šakose, įskaitant kasybą, karjerų eksploatavimą ir naftos bei dujų gavybą, statybą, didmeninę prekybą, mažmeninę prekybą, finansinę veiklą ir kitas paslaugas - užimtumas mažai pasikeitė.

