Elektra brango antrą mėnesį iš eilės, bet tris kartus pigesnė nei prieš metus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-09-29 17:11 Komentarai: (0)
Rugsėjį Lietuvoje vidutinė elektros kaina biržoje padidėjo antrą mėnesį iš eilės, tačiau ji yra net tris kartus mažesnė nei prieš metus, be to, krito ir lyginant su 2021 metais.

Per devintą šių metų mėnesį vidutinė elektros kaina mūsų šalyje biržoje siekė 11,729 euro cento už kilovatvalandę. Lyginant su rugpjūčiu, elektra pabrango virš keturiolikos procentų, tačiau lyginant su praėjusių metų rugsėju, jos kaina susitraukė net tris kartus.

Be to, 2021 metais vidutinė elektros kaina per pirmą rudens mėnesį siekė virš dvylikos euro centų, o tai reiškia, kad šiais metais ji buvo virš penkių procentų mažesnė.

Rytojaus dienai elektros kaina Lietuvoje biržoje siekia 8,392 euro cento už kilovatvalandę, arba apie du procentus mažiau nei šiandien. Analogiška kaina yra ir Latvijoje bei Estijoje, tuo tarpu daugelyje kitų Europos sąjungos šalių elektra rytojui yra brangesnė. Štai kaimyninėje Lenkijoje kilovatvalandės kaina 9,998 euro centai, Vokietijoje - 9,15 euro cento, Prancūzijoje - 8,864 euro cento, o Ispanijoje ir Portugalijoje - po 10,489 euro cento.

Kaip įprasta pigiausia elektra Skandinavijoje. Štai Suomijoje rytojaus dienai elektros kilovatvalandės kaina siekia vos 0,132 euro cento, kai Švedijoje ir Norvegijoje elektros kaina netgi yra neigiama, t.y. atitinkamai -0,02 euro cento bei -0,104 euro cento.
 
Dar nėra komentarų