Anglijos bankas pasekė FED pavyzdžiu

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-09-21 14:50 Komentarai: (0)
Anglijos banko atstovai šiandien nutarė pasekti vakarykščiu FED pavyzdžiu ir padarė pauzę, nors šiuo atveju rinkoje laukta, jog bazinė palūkanų norma bus pakelta dar labiau.

Taigi, šioje šalyje pagrindinė palūkanų norma išliko 5.25 procento lygyje. Taigi, skolinimosi kaštai išlaikyti aukščiausiame lygyje nuo 2008 metų, nes politikos formuotojai pasirinko laukimo ir žiūrėjimo metodą, atsižvelgdami į naujausius infliacijos duomenis, kurie leido manyti, kad sukauptas ankstesnio politikos griežtinimo poveikis jau pasireiškė.

Šis sprendimas yra pirmoji politikos griežtinimo pauzė per beveik dvejus metus po precedento neturinčio centrinio banko 515 bazinių punktų padidinimo nuo jo sugriežtinimo ciklo pradžios.

Anglijos banko Pinigų politikos komiteto penki nariai balsavo už pastovių palūkanų normų laikymą, o keturi nariai pasisakė už papildomą 25 bazinių punktų padidinimą.

Centrinis bankas taip pat pareiškė, kad vartotojų infliacija artimiausiu metu turėtų labai sumažėti, o tai atspindės mažesnę metinę energijos infliaciją, nepaisant atsinaujinusio naftos kainų spaudimo, ir dėl toliau mažėjančios maisto ir pagrindinių prekių kainų infliacijos. Politikos formuotojai pakartojo savo įsipareigojimą toliau griežtinti politiką, jei manys, kad tai būtina.

Po šio sprendimo svaras ėmė dar labiau pigti tiek dolerio, tiek euro atžvilgiu, t.y. atitinkamai 0,62 bei 0,4 procento. Nuo metų pradžios britų valiuta dolerio atžvilgiu pabrango 1,5 procento, o mūsų valiutos atžvilgiu - virš dviejų procentų.
 
Dar nėra komentarų