Garsusis pesimistas Roubini teigė, kad pastaruoju metu kilusios naftos kainos išlaikys aukštą bendrą infliaciją ir kad bet kokios kalbos apie pinigų politikos švelninimą yra per ankstyvos. Jis sakė, kad ECB ir Anglijos bankas susiduria su didesne dilema nei Amerikos Federalinis rezervų bankas, nes kainos Europoje vis dar sparčiai kyla, o augimas lėtėja.
„Anglijos bankas turėtų padidinti palūkanas iki 5,75 procento“ - interviu Bloomberg televizijai sakė Nouriel Roubini. Jungtinės Karalystės centrinio banko bazinė palūkanų norma šiuo metu yra 5,25 procento, o šią savaitę tikimasi dar ketvirtadalio punkto pakėlimo.
Niujorko universiteto Sterno verslo mokyklos ekonomikos ir tarptautinio verslo profesorius Roubini garsėja meškiškais pareiškimais, dėl kurių jis buvo pramintas „Dr Doom“. Tačiau jis teisingai perspėjo apie nelaimę prieš 2008 metų finansų krizę ir yra sekamas dėl savo dažnai priešingų pažiūrų.
Roubini rekomendavo šortinti JAV akcijas likusiai metų dalį ir sakė, kad investuotojai pernelyg optimistiškai vertina kredito ir obligacijų rinkas. Ekonomistas perspėjo ir pridūrė, kad kitose akcijų rinkose įvykiai klostysis dar blogiau, o atsižvelgiant į pasaulio ekonomikos būklę, JAV akcijų vertė gali sumažėti 10 procentų.
Euro zonos ir Anglijos centriniai bankai yra suvaržyti, nes infliacija yra per didelė, o ekonomika šlubuoja, tačiau jis sakė, kad norint įveikti infliaciją, jiems reikia ir toliau didinti palūkanų normas.
„Tai yra dilema tiek ECB, tiek Anglijos bankui. Viena vertus, susitraukianti ūkinė veikla paskatins juos šiuo metu sustoti. Kita vertus, jei infliacija išliks daug didesnė už tikslą, jiems gali prireikti daug daugiau kelti palūkanas“ - sakė Nouriel Roubini.
JAV yra tvirtesnėje pozicijoje, o „geros naujienos“ rodo, kad ekonomikai nėra „kieto nusileidimo“. Tačiau ekonomikos profesorius sakė, kad rinkos klysta, laukdamos palūkanų mažinimo kitų metų pradžioje. Vietoj to, jis teigė, kad FED vis tiek gali tekti toliau kelti palūkanų normas, o pirmieji sumažinimai įvyks „gal 2024 metų viduryje“.
„Jie negali sakyti, kad baigė. Bendra infliacija didėja, naftos kainos kyla, yra galimybė, kad bus dar vienas pakėlimas“ - reziumavo Nouriel Roubini.
Tikimasi, kad FED šią savaitę išlaikys palūkanų normas ties 5,25 – 5,5 procento lygiu.