
Prekyba Evergrande Group akcijomis buvo sustabdyta praėjusių metų kovo 21 dieną. Paskutinę sesiją jos kaina po 1,65 Honkongo dolerius (0,21 Amerikos dolerį). Po beveik 1,5 metų pertraukos jų kotiravimas Honkongo vertybinių popierių biržoje buvo atnaujintas. Tik prasidėjus prekybai kaina nukrito iki 0,22 Honkongo dolerių už akciją, blogiausiu momentu ji buvo net 87 procentais mažesnė už atidarymo kainą.
Prekyba akcijomis biržoje atsinaujino po to, kai buvo paskelbta 2023 metų pirmojo pusmečio įmonės ataskaita. Rugpjūčio 27 dieną China Evergrande Group pristatė savo rezultatus, kurie pasirodė geresni nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Bendrovė pranešė apie 39,25 mlrd. juanių (5,35 mlrd. dolerių) nuostolius, palyginti su 86,17 mlrd. juanių (10,82 mlrd. dolerių) nuostoliais 2022 metų pirmąjį pusmetį. Ji taip pat gavo didesnes pajamas (128,81 mlrd. juanių, palyginti su 89,28 mlrd. juanių metais anksčiau).
Evergrande tuo pačiu šiandien pranešė, kad vėluos susitikti su kreditoriais. Rugpjūčio 28 dienos vakare derybos turėjo vykti advokatų kontorų Sidley Austin LLP biuruose Honkonge ir Maples & Calder Britų Mergelių salose ir baigtis balsavimu dėl skolų restruktūrizavimo plano. Bendrovė jį perkėlė į rugsėjo 25 – 26 dienas, paaiškindama, kad nori suteikti kreditoriams daugiau laiko „apsvarstyti, suprasti ir įvertinti“ jos pasiūlymus.
Kalbant apie įmonės padėtį JAV, Evergrande grupė rugpjūtį Niujorko teismui pateikė pareiškimą dėl apsaugos nuo bankroto.
Naujausioje ataskaitoje China Evergrande atskleidė, kad 2023 metų birželio mėnesio pabaigoje jos įsipareigojimai kreditoriams siekia 2,39 trilijonus juanių arba apie 330 mlrd. dolerių. Tad įmonė šiek tiek sumažino savo skolą. 2022 metų pabaigoje ji sudarė 2,44 trilijonus juanių, o metais anksčiau – 2,59 trilijonus juanių.
Evergrande grupės bankroto saga prasidėjo 2021 metais, kai bendrovė neįvykdė skolų įsipareigojimų, sukeldama šoką pasaulio finansų rinkoms. Perkaitęs nekilnojamojo turto sektorius, atsakingas už iki 30 procentų Kinijos ekonomikos, pasirodė esąs itin pažeidžiamas, kai Pekino valdžia nusprendė apsunkinti jam galimybę gauti kredito liniją.
Be kreditų Evergrande konglomeratas, kuris taip pat dalyvavo daugelyje ne statybų pramonės šakų (įskaitant sportą, pramogas ir elektromobilių gamybą), tapo nemokus. Bendrovės obligacijų savininkai nustojo gauti kuponus. Jos akcijos atpigo 90 procentų, o vėliau prekyba jomis buvo sustabdyta.
2020 metais China Evergrande Group uždirbo daugiau nei 110 mln. dolerių ir įgyvendino daugiau nei 1300 projektų 280 miestų, kuriuose dirbo 200 tūkstančių žmonių. Hui Ka Yan, Evergrande Group įkūrėjas, prezidentas ir pagrindinis akcininkas, tuomet buvo antras turtingiausias Azijos gyventojas, o jo turtas buvo vertinamas 42 mlrd. dolerių (dabar jis neviršija 3 mlrd. dolerių).