Energijos paklausos mažėjimas Europoje nesibaigia

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-07-21 12:48 Komentarai: (4)
Energijos paklausa Europoje šiais metais gali nukristi iki žemiausio lygio per daugiau nei du dešimtmečius, nes pramoninės gamybos sumažėjimas žemyne ​​atrodo vis pastovesnis, praneša Bloomberg.

Sunkioji pramonė visame žemyne uždarinėjama dėl aukštų energijos kainų, todėl paklausa pirmąjį metų pusmetį gerokai sumažėjo, pranešė Tarptautinė energetikos agentūra. Ji taip pat perspėjo apie didėjančią elektros tinklų apkrovą dėl poreikio vėsinti pastatus pakilus vasaros temperatūrai.

„Energijai imlios Europos pramonės konkurencingumui grėsmę kelia didelės energijos sąnaudos“ – teigiama TEA ataskaitoje - „Lengvo kelio į priekį nėra“.

Tarptautinės energetikos agentūros (TEA) griežti žodžiai skamba Europos pramonės šakoms priimant svarbiausius sprendimus dėl savo ilgalaikės ateities, esant aukštesnėms energijos kainoms, tačiau elektros paklausa didėja visame pasaulyje, nes elektrifikacija ir toliau auga. Nors Europos didmeninės prekybos sąnaudos šiais metais sumažėjo, didieji gamintojai vis dar svarsto, kur plėsti ar perkelti gamybą.

Elektros poreikis Europos Sąjungoje šiais metais turėtų sumažėti 3 procentais iki lygio, kuris paskutinį kartą buvo matytas 2002 metais. Prognozuojama, kad suvartojimas taip pat sumažės JAV ir Japonijoje, nors pasaulinis vaizdas skirsis priklausomai nuo ekonominių perspektyvų pokyčių.

Tarp atsisakytų arba apribotų pramonės plėtros planų TEA paminėjo chemijos milžinės BASF SE gamyklų uždarymą ir Volkswagen sustabdytus baterijų gamyklos Rytų Europoje planus. Be to, įmonių bankrotų skaičius ES taip pat šoktelėjo iki didžiausio bent nuo 2015 metų.

Europos sąjunga galėtų padidinti valstybės pagalbą arba padidinti energijos kainų subsidijas, tačiau tai gali apsunkinti vartotojus ir mokesčių mokėtojus, teigia TEA. Kita galimybė – paspartinti atsinaujinančios energijos ir anglies dioksido mažinimo pastangas, kad būtų kurstama ekologiškesnė sunkioji pramonė, nors dėl to gali atsirasti didelių išankstinių išlaidų. Tarptautinė energetikos agentūra tikisi, kad iki 2024 metų atsinaujinančios energijos dalis pasaulinės elektros energijos gamybos srityje viršys trečdalį.

Ataskaitoje teigiama, kad aukštesnė rekordinė temperatūra taip pat kelia papildomą įtampą tinklams ir padidina priverstinio elektros tiekimo nutraukimo tikimybę. Šią savaitę itin sustiprėjo karštis, Italijoje temperatūrai pasiekus net 47 laipsnius šilumos, o Graikijoje siautėja gaisrai.
 
1.   Parašė Klaustukas   2023-07-21 14:35  

Italijoje, Ispanijoje, Graikijoje VISADA vasaros metu būna +40 ir daugiau.
Tegul tiesą sako, kad prasideda recesija, dėl to traukiasi pramonė , o paskui ir energijos poreikis...

 
2.   Parašė kikas   2023-07-21 15:13  

na per 20metu zmoniu padaugejo belekiek,tai elektros naudojimo mazejimas nieko gero nesako...

 
3.   Parašė Elvinas1   2023-07-21 15:32  

Worldometer rodo, kad 2003 Europoje buvo 727mln žmoniu, o 2023 - 742mln. Žmonių padaugėjo 2 procentais.

https://www.worldometers.info/world-population/europe-population/

 
4.   Parašė Grand   2023-07-21 16:40  

Bet elektros kainos maziems vartotojams vistiek augs.