Turkijos valiuta gali susilpnėti net 29 procentais

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-05-29 18:47 Komentarai: (0)
Morgan Stanley analitikai mano, kad Turkijos lira gali susilpnėti iki 29 procentų, jei prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas, ką tik laimėjęs dar vienus rinkimus, tęs žemų palūkanų normų politiką.

Analitikai Hande Kucuk ir Alina Slyusarchuk mano, kad lira iki šių metų pabaigos, jei pinigų politikos tendencijos nepasikeis, gali susilpnėti net iki maždaug 28 lirų už dolerį. Artėjant vakarui valiutų rinkoje už vieną dolerį buvo mokama po 20.0954 liras, arba 0,54 procento daugiau nei penktadienį.

Liros kursas pirmadienį susilpnėjo iki 20.1393 lirų dolerio atžvilgiu po to, kai prezidento rinkimus laimėjo Erdoganas, kuris nuolat tvirtina, kad žemos palūkanų normos mažina infliaciją. Todėl tai verčia centrinio banko vadovus jas sumažinti, nepaisant ilgalaikės didelės infliacijos Turkijoje.

Dėl netradicinių prezidento pažiūrų užsienio investuotojai nuo 2013 metų sumažino savo dalyvavimą Turkijos akcijų ir obligacijų rinkoje maždaug 85 procentais, arba beveik 130 milijardų dolerių, rašo Bloomberg.

Morgan Stanley analitikai ataskaitoje pabrėžė, kad nepakeitus makroekonominės politikos, kad ji būtų palanki rinkai ir pirmenybė būtų teikiama infliacijos mažinimui, didelė Turkijos priklausomybė nuo išorės finansavimo lems ir toliau didelę makroekonominę riziką, didelį jautrumą išorės sukrėtimams, taip pat užsienio valiutos įplaukų iš regioninių partnerių galimybę.
 
Dar nėra komentarų