Atsikratykite akcijų, laikykite grynuosius pinigus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-05-24 16:16 Komentarai: (1)
JP Morgan Chase banko strategas Marko Kolanovic pataria klientams atsisakyti akcijų ir turėti daugiau grynųjų pinigų tuo metu, kai derybų dėl JAV skolos lubų padidinimo rezultatai yra neaiškūs, nuosmukio rizika yra padidėjusi, o FED laikosi „vanagiškos“ pozicijos, praneša Bloomberg.

„Viltis sklandžiai išspręsti JAV skolos lubų problemą pakėlė rinkos nuotaikas. Nepaisant praėjusios savaitės atsigavimo, didesnės rizikos turtui nepavyko ištrūkti iš šių metų diapazono, o kreditų ir biržos prekių prekyba artėjo prie apatinės ribos" - teigė jis.

Bloomberg primena, kad Marko Kolanovic praėjusiais metais buvo vienas didžiausių Volstryto bulių. Dėl pablogėjusios ekonomikos perspektyvos ir didėjančios recesijos rizikos šiemet jis pakeitė poziciją į priešingą.

Todėl gruodžio viduryje, sausį, kovą, o dabar – gegužę, sumažino akcijų dalį pavyzdiniame banko portfelyje. Naujausioje ataskaitoje JP Morgan strategas atskleidė, kad situacijoje, kai akcijomis prekiaujama netoli šių metų maksimumo, banko modelinis portfelis atnešė dar vieną, trečią per keturis mėnesius, nuostolį.

Marko Kolanovic ir kiti JP Morgan Chase strategai teigia, kad akcijų rinka atsiskyrė nuo obligacijų rinkos ir susilpnėjo makroekonominiai duomenys.

„Neatitikimas išlieka tarp palūkanų rinkų, kurios tikisi, kad FED sumažins šiais metais, akcijų rinkų, kurios šiuos galimus sumažinimus interpretuoja kaip teigiamus rizikos atžvilgiu, ir FED niūresnės retorikos" - atkreipė dėmesį minimas strategas.

„Tikėtina, kad šis atotrūkis mažės akcijų sąskaita, nes tikėtina, kad palūkanų normų mažinimą lems tik rizikos atmetimo situacijos, o jei palūkanų normos išliks aukštesnės, jos turėtų turėti įtakos akcijų rinkos rodikliams ir ekonominiam aktyvumui“ – pridūrė jis.

Panašūs straipsniai:

(Pasaulis,finansai,investavimas)

2024-02-29 » Rekordinės įplaukos į bitkoinų ETF
2024-02-28 » Europos Komisijos vadovė už Rusijos aktyvų panaudojimą
2024-02-27 » Paragino panaudoti įšaldytus Rusijos aktyvus
2024-02-27 » Nuostabusis septynetas - Amazon pajamos didžiausios
2024-02-27 » Fondai technologijų įmonių akcijas pardavė labiausiai per 7 mėnesius
2024-02-27 » Komercinio nekilnojamojo turto problema apribota kol nebus recesijos
2024-02-26 » GRANOLAS ilgainiui yra net geriau nei Nuostabusis septynetas
2024-02-26 » Reddit eina į biržą
2024-02-26 » C.Lagarde: duomenys apie atlyginimus yra daug žadantys, tačiau vis dar reikia daugiau informacijos
2024-02-26 » W.Buffett įmonės pelnas šoktelėjo, o laisvos lėšos pasiekė naują rekordą

 
1.   Parašė bobcat   2023-05-24 23:29  

Potencialo yra nemazai :o