Walmart veiklos rezultatai viršijo lūkesčius

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2023-05-18 15:43 Komentarai: (0)
Didžiausią pasaulyje mažmeninės prekybos tinklą valdanti kompanija Walmart šiandien pristatė savo praėjusio ketvirčio veiklos rezultatus, kurie viršijo lūkesčius, be to, pagerinta metinė prognozė. Prieš prekybinės sesijos metu šios įmonės akcijos brango: Walmart 152,11 (1,73%).

Per praėjusį ketvirtį minimos bendrovės pajamos siekė 152,301 mlrd. dolerių, kas palyginus su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, buvo apie aštuonis procentus daugiau. Rinkoje laukta, kad ketvirčio pajamos sieks vidutiniškai 148,76 mlrd. dolerių.

Walmart veiklos pelnas paaugo virš septyniolikos procentų iki 6,24 mlrd. dolerių, o grynasis dėl augusių vienkartinių išlaidų krito dešimt procentų iki 1,896 mlrd. dolerių arba iki 62 centų akcijai.

Pakoreguotas pelnas akcijai sudarė 1.47 dolerius, o laukta, kad sieks vidutiniškai 1.32 dolerius.

Walmart vadovybė tikisi, kad šį ketvirtį pajamos augs apie keturis procentus, o pakoreguotas pelnas akcijai sudarys 1.63 - 1.68 dolerius, kai analitikų prognozių vidurkis - 1.71 doleris. Tuo pačiu pagerinta metinė prognozė, t.y. pajamos turėtų augti apie 3.5 procento, o pakoreguotas pelnas akcijai sieks 6.1 - 6.2 dolerius, kai anksčiau skelbta, jog pajamos augs 2.5 - 3 procentais, o pakoreguotas pelnas akcijai sieks 5.9 - 6.05 dolerius.

„Šiuose ekonominiuose rodikliuose matome, kad vartotojas patiria tam tikrą įtampą, tačiau atsparumas mus nustebino. Ir aš manau, kad tai iš dalies tikriausiai todėl, kad net šiuo metu balansai yra daug stipresni nei buvo prieš pandemiją“ – sakė Walmart vyriausiasis finansų direktorius John David Rainey.

Nuo metų pradžios Walmart rinkos vertė pakilo apie šešis procentus, o per pastaruosius vienerius metus - apie penkioliką procentų. Palyginimui, Dow Jones Industrial Average indeksas atitinkamai padidėjo apie vieną procentą ir virš dviejų procentų.
 
Dar nėra komentarų