Europos obligacijų rinkoje didžiausias pasyvumas per 8 metus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-08-09 16:57 Komentarai: (0)
Europos obligacijų rinkoje šiemet buvo net 32 dienos be jokio vyriausybės ar įmonių skolos vertybinių popierių pasiūlymo, o to nebuvo nuo 2014 metų, praneša Bloomberg.

Agentūra atkreipia dėmesį, kad „sausra“ obligacijų rinkoje yra dar didesnė, jei žvelgtume tik į nefinansinių įmonių obligacijų pardavimą. Šiemet buvo net 79 dienos, kai iš jų nebuvo gautas nė vienas pasiūlymas.

Specialistai mano, kad „sausros“ laikotarpis greičiausiai bus dar ilgesnis, nes tradiciškai rugpjūtį obligacijų rinkoje būna mažai pasiūlymų. Jie pabrėžia, kad mažėjantis susidomėjimas skolintis pinigus atspindi netikrumą dėl Europos ekonomikos ateities.

Bloomberg primena, kad didėja nuogąstavimai dėl nuosmukio, kylant palūkanų normoms, esant aukštai infliacijai ir pavojui, kad Rusija nutrauks dujų tiekimą.

Praėjusią savaitę pirminėje Europos rinkoje buvo pasiūlyta tik 2,6 mlrd. eurų vertės obligacijų – mažiausia suma šiais metais. Pasiūlymų vertė nuo metų pradžios yra 22 procentais mažesnė nei per tą patį 2021 metų laikotarpį.
 
Dar nėra komentarų