Lietuvoje mažmeninė prekyba krito trečią mėnesį iš eilės

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-08-03 12:53 Komentarai: (0)
Remiantis šiandien paviešintais naujausiais Eurostat duomenimis, mūsų šalyje mažmeninės prekybos apimtys krito jau net trečią mėnesį iš eilės, be to, šis rodiklis šįkart smuktelėjo ir euro zonoje bei Europos sąjungoje.

Birželį lyginant su ankstesniu mėnesiu, Lietuvoje mažmeninė prekyba krito 1.2 procento, kai mėnesį prieš tai susitraukė 0.1 procento. Euro zonoje per pirmąjį vasaros mėnesį šis rodiklis krito 1.2 procento (laukta 0.1 procento augimo), o Europos sąjungoje - 1.3 procento, kai gegužę dar augo atitinkamai 0.4 bei 0.2 procento.

Euro zonoje per birželį ne maisto produktų pardavimai susitraukė 2.6 procento, degalų - 1.1 procento, o maisto, gėrimų ir tabako sumažėjo 0.4 procento. Europos sąjungoje ne maisto produktų pardavimai susitraukė 2.6 procento, degalų - 1.4 procento, o maisto, gėrimų bei tabako smuko 0.2 procento.

Tarp sąjungos šalių per šeštą šių metų mėnesį labiausiai mažmeninė prekyba krito Danijoje (3.8 procento) ir Nyderlanduose (3.4 procento). Tuo tarpu daugiausiai šis rodiklis paaugo Airijoje ir Maltoje - po 0.5 procento.

Šių metų birželį lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, mūsų šalyje mažmeninė prekyba susitraukė 3.5 procento, kai mėnesį prieš tai kritimas dar siekė tik 0.5 procento. Euro zonoje metinis šio rodiklis nuosmukis birželį siekė 3.7 procento, o Europos sąjungoje - 2.8 procento, kai mėnesį prieš tai dar fiksuotas augimas, kuris siekė atitinkamai 0.4 bei 1.1 procento.

Per metus bendroje valiutos zonoje ne maisto produktų pardavimai krito 4.8 procento, maisto, gėrimų ir tabako sumažėjo 3.1 procento, o štai degalų paaugo dviem procentais. Europos sąjungoje ne maisto produktų pardavimai krito 3.9 procento, maisto, gėrimų ir tabako sumažėjo 2.3 procento, tuo tarpu degalų paaugo 2.7 procento.

Remiantis Eurostat duomenimis, tarp sąjungos šalių per metus labiausiai mažmeninės prekybos apimtys susitraukė Danijoje (9.5 procento) bei Vokietijoje ir Airijoje, kur krito po 8.8 procento. Tuo tarpu daugiausiai šis rodiklis per minimą laikotarpį šoktelėjo Slovėnijoje (22.1 procento) ir Lenkijoje (9.3 procento).
 
Dar nėra komentarų