JAV siūlys 50 dolerių už barelį ribą rusiškai naftai

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-06-22 17:44 Komentarai: (12)
Rusijai įvestos sankcijos tik šiek tiek apribojo jos pajamas iš žaliavų pardavimo. JAV vyriausybė nori tai pakeisti ir per artėjantį G7 viršūnių susitikimą siūlys nustatyti kainos ribą už rusišką naftą.

Amerikiečiai jau turi planą: nustatyti Rusijos naftos kainai viršutinę ribą, sukuriant „antirusišką kartelį“, trečiadienį rašo Spiegel svetainė.

„Bidenas, kaip ir kiti Vakarų vyriausybių vadovai, yra įstrigę: sankcijos Rusijai taip pat vis labiau smogia jų pačių šalims dėl kylančių energijos kainų. Tuo tarpu agresorius Vladimiras Putinas uždirba iš naftos kainų bumo“ - rašo Spiegel.

Tokio scenarijaus JAV norėjo išvengti įvesdama sankcijas. Jie tvirtino, kad „jos sukurtos taip, kad smogtų Rusijos ekonomikai, o ne mūsų“. Tačiau praėjus keturiems mėnesiams nuo karo pradžios, kyla vis daugiau abejonių, ar tai pavyks.

JAV iždo sekretorė Janet Yellen šią savaitę pateikė pasiūlymą nustatyti Rusijos naftos kainai viršutinę ribą ir sukurti antirusišką pirkėjų kartelį. Ji pažymėjo, kad JAV vyriausybė „labai aktyviai“ dirba siekdama tokio sprendimo per G7 viršūnių susitikimą Elmau mieste (Vokietija), kuris prasidės šį savaitgalį.

„Tikslas – užsitikrinti Rusijos naftos tiekimą pasaulio rinkoms ir išvengti tolesnio kainų kilimo, kartu mažinant Vladimiro Putino pajamas“ – aiškino Janet Yellen.

Naftos ekspertas Claudio Galimberti iš Rystad Energy patvirtina, kad dabartinis ES importo draudimas duoda priešingų rezultatų, nes Rusijos prezidentas ir toliau parduoda savo žalią naftą su nuolaida Indijai ir Kinijai.

„Tokiu būdu ES tik sustiprina Azijos konkurencingumą, nesmogdama agresoriui Maskvoje. Šiuo metu Europa šauna sau į koją“ - pabrėžia jis.

Janet Yellen plane daroma prielaida, kad europiečiai ir amerikiečiai galėtų susitarti už Rusijos naftą ateityje mokėti tik 50 procentų dabartinės Brent žaliavinės naftos barelio kainos arba fiksuotą 50 dolerių kainą už 159 litrų barelį – atsižvelgiant į tai, kuri kaina yra mažesnė.

„Japonija ir Pietų Korėja iš karto prisijungtų prie tokios kainų kontrolės. Kinija ir Indija tikriausiai sakytų, kad moka 51 procentą. Tačiau pristatymas į Indiją užtrunka du mėnesius, o į Europą – dvi savaites. Tiesą sakant, Putinas būtų priverstas parduoti Europai“ – sakė Claudio Galimberti.

Prekiautojas energijos ištekliais Pierre Andurand mano, kad Rusijos naftos kainos viršutinės ribos idėja yra įtikinama.

„Negaliu galvoti apie jokius trūkumus. Kodėl Kinija ir Indija turėtų kovoti dėl brangesnių pirkinių? Jie mėgsta galimybes“ - apibendrino Pierre Andurand.

Šiandien biržoje nafta pastebimai pinga.

Panašūs straipsniai:

(Pasaulis,žaliavos,nafta)

2022-06-27 » Vienas ryškiausių kriptovaliutų hedge fondų laiku negrąžino paskolos
2022-06-24 » Didžiausias lėšų atsiėmimas iš pasaulinių akcijų fondų per 9 savaites
2022-06-24 » Pavogtos 100 mln. dolerių vertės kriptovaliutos
2022-06-23 » Jau šortina Europos akcijas už 10,5 mlrd. dolerių
2022-06-23 » Rusija Europai dujų pardavė mažiau, tačiau jos pajamos nekrito
2022-06-23 » M.Mobius: bitkoinas yra išankstinis dugno akcijų rinkoje rodiklis
2022-06-22 » Infliacijos mažinimas susilpnins ekonomiką
2022-06-22 » Norvegijos investicinis fondas nori pasinaudoti kainų kritimu
2022-06-21 » JP Morgan tikisi per antrąjį metų pusmetį pagerėjimo akcijų rinkoje
2022-06-21 » Infliacija yra didžiausias nuodas pasaulio ekonomikai

 
1.   Parašė C#   2022-06-22 18:16  

"Negaliu galvoti apie jokius trūkumus. Kodėl Kinija ir Indija turėtų kovoti dėl brangesnių pirkinių? Jie mėgsta galimybes"

Tai jo jo, cia tikrai butu galimybe

Blet, nu jie debilai, jeigu rusai su tokiom salygom sutiktu (arba butu priversti), tai tada visas pasaulis ir pirktu is rusu, rusai vel bapkes kompensuotusi, tik siuo atveju jau per kieki O kokie saudo arabai ziuretu ir nosi trintu O kaip paciu amerikonu skalunu nafta, kas ja pirktu rinkos kaina tada ? Kam blet tada isvis ta birza tokiu atveju reikalinga ? Cia kapitalizmas ir laisva rinka ?

As achujieju kokie pas pacius amerikonus dalbajobai isiveise. Sankcijos grizo bumerangu debilams, tai dabar naujas nesamones sugalvoja, ir vel nieko nesigaus.

Neveltui adekvatus amerikonai jau jaudinasi kad lavonido Bidono valdzia daves ant galo US link branduolinio karo su rusais. Pilnai tas gali nutikt, siuolaikiniai leftistiniai mulkiai tikrai pajegus ta padaryt. Patys pavojingiausi daunai ant karo, yra tie kurie labiausiai viesai triedzia del taikos. Kas bukvaliai vyksta dabar - sako mums reikia pasiekti taika Ukrainoje ir.. seria ja ginklais

Matyt kaip dedule Orvelas ir sake - KARAS TAI TAIKA.

 
2.   Parašė C#   2022-06-22 18:42  

Ne i tema, ukropu linksmybes prie Severdonecko https://www.youtube.com/watch?v=dwT0JTVolnQ

Sita ciuva uz video aisku pasodins, jeigu istruks gyvas is ten.

Ubliudkas Zelenskis vykdydamas jankiu prikazus, daro mesos katila, ir jau gandai praeina kad vyksta kipishas pacioje UA armijoje del tokiu prikazu atidavimo.

Rusai beviltiskai pralaimi kaip matome

 
3.   Parašė kergudu   2022-06-22 20:03  

siuksliu dezes diskutuoja pats su savim, sau pats siuncia ir pats spokso jutubes nesamones, apgailetinaDDD

 
4.   Parašė C#   2022-06-22 20:05  

Paziurek paziurek video mulki, gal nukris roziniai akiniai, eiliniam kauno debilui DDDDDD

DDD DD ;DDDDD DDDD

 
5.   Parašė erikasrx   2022-06-22 20:27  

ka ten ziuret? kazkoki verktini kuris verkia kad net plaukt nemoka? tokiu apsimyzeliu rasi visur, va pecius amzinai myzantis, paprasyk kad irasytu video ir ziurek, smaukykis

 
6.   Parašė C#   2022-06-23 08:20  

Nieko kai rusai cia uzeis kada nors, galesi pasitikrint koks neverktinis esi. Nors greiciau kulnai tavo tiktais matysis.

 
7.   Parašė erikasrx   2022-06-23 09:11  

O kas tavo matysis? fekalinė gvazdikų puokštė?

 
8.   Parašė C#   2022-06-23 10:04  

Jo, ir tau ant galvos tiesiai, kai begsi pro sali.

 
9.   Parašė Petras Kurmelis   2022-06-23 10:44  

Dėl raguočio pateikto filmuko. Jame įžvelgiau štai ką: karas yra karas, o kas tai neigia, yra visiškas dalbajobas.

 
10.   Parašė C#   2022-06-23 11:07  

Tas ciuvas greiciausiai is daliniu, kurie siunciami i donbasa kaip mesa, bent jau panasu is jo pasakojimo.

Normalios ginkluotes nera, sunkios technikos palaikymo nera, transporto nera. Sitie daliniai formuojami is vadinamos teritorines gynybos, ir skirti tupai atitraukt rusu demesi. Tai yra grynu gryniausia mesa, juos paprasciausiai supichalina kur nors i apkasus/pastatus fronte, rusai nezino tiksliai kas ten tokie, ir iskarto organizuoja nemokama koncerta su artilerija. Jie ten sedi kencia, paleisdami po kelis suvius atgal ir taip 'laiko' ta pozicija, kol galu gale visus uzvercia griuvesiais arba issprogdina.

Ukropu zmogiski nuostoliai yra masyvus, ir jie labai iskilmingai apie juos tyli, tuo paciu iskilmingai pateikdami isgalvotus rusu nuostolius.

Siaip tikrai juokinga kai paskaitineji vietiniu geniju nuotrupas istrauktas is ukru propagandos. Jie neisivaizduoja ne biskio kaip tas karas vyksta. Kliedi kazkokiomis paniatkemis is WW2 laiku, kaip rusai bega i atakas ant plyno lauko vilnimis, rekdami ura ir pan.

Esme kad rusai rizikuoja savais labai minimaliai. Turedami tokius kiekius sunkios technikos, rusai maksimaliai ja naudoja. Artilerijos santykis kazkur 1:10. Nera reikalo rizikuot savais zmonemis kai gali permalt priesininka i farsa per kelias dienas, savaite, menesi. Del to visa operacija vyksta taip letai.

 
11.   Parašė Etatas123   2022-06-23 12:10  

OOOOO, Lietuvos vatnikai demagogai iš po akmens išlindo. Sprukit atgal jūs po tuo savo akmeniu ir tylėkit.

 
12.   Parašė C#   2022-06-23 12:15  

Pats spruk, mulki. Dar vienas debilas islindo, kiek jus cia galit veistis kaip tarakonai.