TVF ragina Salvadorą atsisakyti bitkoino kaip teisėtos mokėjimo priemonės

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-01-26 14:28 Komentarai: (3)
Tarptautinis valiutos fondas ragina Salvadorą atsisakyti bitkoino, kurio kaina per pastaruosius kelis mėnesius gerokai krito, kaip teisėtos mokėjimo priemonės.

TVF atstovai pabrėžė, kad yra didelė rizika, susijusi su bitkoinų naudojimu finansiniam stabilumui, finansiniam vientisumui ir vartotojų apsaugai, taip pat susijusiems neapibrėžtiesiems fiskaliniams įsipareigojimams.

Ataskaitoje, kuri buvo paskelbta po dvišalių derybų su Salvadoru, valdžios institucijos buvo raginamos susiaurinti bitkoino įstatymo taikymo sritį, panaikinant bitkoino kaip legalių pinigų statusą. 2021 metų rugsėjį Centrinės Amerikos valstybė tapo pirmąja šalimi pasaulyje, kuri kartu su JAV doleriu priėmė kriptovaliutą kaip teisėtą mokėjimo priemonę.

Salvadoro prezidentas Nayib Bukele, kuris savo politinį likimą susiejo su šalies bitkoinų eksperimento sėkme, pastaraisiais mėnesiais į šalies balansą įtraukė šimtus bitkoinų.

Penktadienį minimos valstybės prezidentas tviteryje paskelbė, kad kriptovaliutų rinkai smuktelėjus, jis už 15 milijonų dolerių nupirko papildomai „tikrai pigių“ bitkoinų. Bitkoino kaina susitraukė maždaug penkiasdešimt procentų palyginti su lapkričio rekordu.
 
1.   Parašė kibiras   2022-01-26 16:10  

Cha bijo kad kontroliuot negales 😃

 
2.   Parašė Doncex   2022-01-26 16:17  

Teisingai Kibiras Raso

 
3.   Parašė DarJan   2022-01-26 20:48  

Šita vieta gerai skamba : nupirko papildomai „tikrai pigių“ bitkoinų.