Volstryte trečią sesiją iš eilės kritimas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-10-13 01:12 Komentarai: (0)
Antradienio sesija Volstryte, kaip ir du kartus prieš tai, baigėsi pagrindinių indeksų kritimu: Dow Jones 34378.34 (-0.34%), S&P500 4350.65 (-0.24%), Nasdaq 14465.92 (-0.14%). Rinkos laukia JAV veiklos rezultatų skelbimo sezono pradžios - trečiadienį trečiojo ketvirčio ataskaitas paviešins didžiausi JAV bankai.

„Šiandien trūksta svarbios informacijos, o rinkos laukia, kas nutiks artimiausiu metu, įskaitant rugsėjo mėnesio infliacijos ir mažmeninės prekybos duomenis, paskutinio FOMC susitikimo protokolą ir trečiojo ketvirčio publikacijų sezono pradžią“ - rašo Stifel analitikai.

„Įžengus į trečiojo ketvirčio veiklos rezultatų sezoną, kyla daug prieštaravimų, o investuotojai ieškos gairių, nes lėtesnio BVP augimo rizika yra didelė. Gali būti protinga pasirengti didesniems sukrėtimams" - sakė E-Trade Financial prekybos generalinis direktorius Chris Larkin.

UBS Private Wealth Management generalinis direktorius Rod von Lipsey atkreipė dėmesį, kad trečiojo ketvirčio pelno lūkesčiai pastarosiomis savaitėmis mažėja, o tai turėtų sukurti vietos teigiamoms staigmenoms, kas palanku bendrai rinkos nuotaikai.

Sesijos metu pasirodė informacija, kad rugsėjį amerikiečių infliacijos lūkesčiai buvo rekordiškai aukšti. Tuo tarpu rinka sulaukė signalų, kad obligacijų pirkimo mažinimo pradžia gali prasidėti lapkritį. FED pavaduotojas Richard Clarida antradienį sakė, kad visos sąlygos yra įvykdytos. Panašų pareiškimą padarė ir FED padalinio Atlantoje vadovas Raphael Bostic.

GlaxoSmithKline akcijos išaugo daugiau nei vienu procentu po to, kai Bloomberg pareiškė, kad bendrovės 54 milijardų dolerių vertės vartojimo prekių vienetas pritraukia susidomėjimą įsigijimu iš privataus kapitalo įmonių.

CureVac rinkos vertė sumažėjo 5,5 procento. Bendrovė teigė, kad nustos kurti pažangiausią kandidatą į vakciną nuo Covid-19. Sprendimas priimtas po to, kai Europos vaistų agentūra pranešė bendrovei, kad nespartins vakcinos naudojimo patvirtinimo.

Tarptautinis valiutos fondas paliko nepakeistą šešių procentų pasaulinio BVP augimo prognozę 2021 metams, o 2022 metų prognozė padidėjo iki 4,9 procento - pranešta spalio mėnesio Pasaulio ekonomikos perspektyvos leidime. TVF teigimu, nuoseklios bangos ir nauji viruso variantai ir toliau kelia grėsmę ekonomikos perspektyvoms.

„Infliacijos rizikos veiksniai gali pasireikšti, jei pandemijos sukeltas pasiūlos ir paklausos neatitikimas tęsiasi ilgiau, nei tikėtasi (įskaitant atvejus, kai žala pasiūlos potencialui bus didesnė nei tikėtasi), dėl to kainų spaudimas bus ilgesnis ir didės infliacijos lūkesčiai, o tai gali sukelti greičiau nei tikėtasi pinigų politikos normalizavimą išsivysčiusiose šalyse“ - rašoma Tarptautinio valiutos fondo pranešime.

Trečiadienį bus paviešinti rugsėjo mėnesio Amerikos infliacijos duomenis bei šio mėnesio FED atstovų posėdžio protokolas.
 
Dar nėra komentarų