Amerikiečiams uždrausta investuoti į 31 Kinijos įmonę

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-11-16 15:36 Komentarai: (1)
JAV prezidentas Donald Trump pasirašė potvarkį, draudžiantį Amerikos investuotojams turėti akcijų Kinijos įmonėse, kurios, Gynybos departamento teigimu, palaiko Kinijos ginkluotąsias pajėgas.

Draudimas įsigalios nuo 2021 metų sausio vienuoliktos dienos. Juodajame sąraše kol kas yra trisdešimt viena įmonė.

Įmonių, kurioms taikomi apribojimai dėl jų santykių su Kinijos kariuomene, sąrašas apima bendroves, atstovaujančias statybos, aviacijos, kosmoso, laivų statybos, energetikos ir telekomunikacijų pramonei. Tai, be kitų, apima Huawei, China Mobile, China Telecom ir Hikvision.

„Prezidento veiksmai yra skirti apsaugoti Amerikos investuotojus nuo nesąmoningo kapitalo skyrimo Kinijos liaudies išlaisvinimo armijos ir jos žvalgybos tarnybų pajėgumams stiprinti“ - sakė prezidento Donald Trump patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Robert O'Brian. Joe Biden atstovai nekomentavo prezidento sprendimo.

Kai kurioms uždraustoms įmonėms jau buvo taikomi įvairūs Amerikos apribojimai. Pavyzdžiui, Huawei ir Hikvision praėjusiais metais buvo įtrauktos į Prekybos departamento juodąjį sąrašą, o JAV tiekėjai turi turėti specialias licencijas, kad galėtų parduoti komponentus šioms kompanijoms.
 
1.   Parašė Mr Ra   2020-11-17 09:20  

Tai kur NIO?