Amerikos valdžia planuoja pasiskolinti rekordinę sumą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-05-05 16:20 Komentarai: (0)
JAV iždo departamentas paskelbė, kad ketina antrąjį šių metų ketvirtį išleisti 3 trilijonų dolerių vertės obligacijas. Tai yra penkis kartus daugiau nei dabartinis rekordas ir daugiau nei dvigubai daugiau nei per visus praėjusius metus.

Rekordinė obligacijų emisija turi padengti Jungtinių Amerikos Valstijų administracijos išlaidas Kongreso patvirtintoms ekonominės pagalbos programoms, kurių bendra vertė siekia apie tris trilijonus dolerių.

Ankstesnis valstybinių skolos vertybinių popierių leidimo rekordas buvo pasiektas per paskutinę pasaulinę krizę 2008 metais. Per visus praėjusius metus Amerikos valdžia pasiskolino 1,28 trilijonus dolerių per valstybines obligacijas. Bendra JAV valstybės skola jau siekia apie 25 trilijonus dolerių.

Tuo tarpu Vašingtone keletą dienų vyko spekuliacijos dėl galimo palūkanų mokėjimo už Kinijai priklausančias JAV valstybines obligacijas nutraukimo. Remiantis pranešimais, be kita ko praėjusios savaitės Washington Post informacija, prezidento Donald Trump patarėjai siūlo tai kaip vieną iš būdų „nubausti“ Pekiną už koronaviruso pandemijos nesustabdymą. Tiesa, Larry Kudlow, vyriausiasis prezidento patarėjas ekonomikos klausimais, paneigė šiuos gandus.

Ketvirtadienį Donald Trump pripažino, kad toks sprendimas pažeis „dolerio šventumą“, tačiau pridūrė, kad yra ir kitų būdų, kaip pamokyti Kiniją, pavyzdžiui, aukštų muitų įvedimas.

Panašūs straipsniai:

(Amerika,ekonomika,finansai)

2025-08-08 » Pasaulinės maisto kainos aukščiausios nuo 2023 metų
2025-08-07 » Prekyba su Kinija gali kelti grėsmę šimtams tūkstančių darbo vietų Europoje
2025-08-07 » Anglijos bankas sumažino palūkanas, bet tik vieno balso persvara
2025-08-06 » Trumpas iki 50 procentų padidino muitus Indijai dėl rusiškos naftos pirkimo
2025-08-06 » Rugpjūčio pradžia atitinka statistinį modelį
2025-08-06 » McDonald’s nudžiugino
2025-08-06 » Lietuvoje beveik keturis kartus spartesnis mažmeninės prekybos augimas
2025-08-05 » D.Trumpas: jei energijos kainos kris, Putinas nustos žudyti žmones Ukrainoje
2025-08-05 » ES - Didžioji Britanija neturi geresnių tarifų
2025-08-05 » JAV bendrovių finansiniai rezultatai pranoko lūkesčius, bet auga tik milžinai

 
Dar nėra komentarų