Rinkoje padidėjo lūkesčiai dėl palūkanų mažinimo euro zonoje

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-02-25 13:44 Komentarai: (0)
Euro zonos pinigų rinkoje pirmadienį tikimybė, kad Europos Centrinis bankas iki liepos mėnesio dešimt bazinių punktų sumažins savo palūkanų normą, padidėjo iki maždaug penkiasdešimties procentų, skelbia Reuters.

Pinigų rinkoje, kaip ir kitose, padidėjo susirūpinimas dėl euro zonos ekonomikos, kurį sukėlė koronaviruso epidemijos eskalacija. Investuotojus išgąsdino pranešimai apie sparčiai didėjantį užsikrėtimo atvejų skaičių Italijoje.

Pirmadienį fiksuotas skirtumas tarp vienos nakties tarpbankinių paskolų normų ir Eonia reiškia apie penkiasdešimties procentų tikimybę, kad iki liepos mėnesio Europos Centrinis bankas savo pagrindinę palūkanų normą sumažina dešimt bazinių punktų. Prieš savaitę tokia tikimybė buvo vertinama apie trisdešimt penkis procentus.

Naujienų agentūra Reuters pabrėžia, kad dabartiniai pokyčiai rodo visišką tendencijų pasikeitimą lyginant su tuo, kas buvo nuo metų pradžios, kai makroekonominių duomenų stabilizavimas paskatino investuotojus tikėtis, kad Europos Centrinis bankas pradės didinti palūkanų normas kitais metais.
 
Dar nėra komentarų