Mažmeninė prekyba Amerikoje ūgtelėjo ketvirtą mėnesį iš eilės

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-02-14 16:48 Komentarai: (0)
Per pirmą šių metų mėnesį mažmeninės prekybos apimtys Jungtinėse Amerikos Valstijose vėl ūgtelėjo ir tai nutiko jau ketvirtą mėnesį iš eilės.

Sausį palyginus su gruodžiu, mažmeninė prekyba šioje šalyje pakilo 0.3 procento, kas atitiko lūkesčius. Ankstesnio mėnesio prieaugis buvo pakoreguotas nuo 0.3 iki 0.2 procento.

Statybinių medžiagų (2.1 procento) ir internetinių parduotuvių pardavimai sausį Amerikoje paaugo labiausiai nuo pat rugpjūčio mėnesio. Bendro pobūdžio parduotuvių mažmeniniai pardavimai pakilo labiausiai per pastaruosius šešis mėnesius, o štai baldų pardavimai ūgtelėjo labiausiai per paskutinius keturis mėnesius. Be to, pakilo ir restoranų bei barų pardavimai.

Kitą vertus per praėjusį mėnesį JAV krito drabužių (3.1 procento, arba labiausiai nuo pat 2009 metų kovo), elektrotechnikos (0.5 procento) ir asmeninės priežiūros prekių pardavimai. Dėl smukusių degalų kainų jų mažmeniniai pardavimai krito 0.5 procento, o štai automobilių buvo parduota 0.2 procento daugiau.

Atmetus degalų ir automobilių mažmeninius pardavimus, Amerikoje mažmeninės prekybos apimtys sausį pakilo 0.4 procento, kai mėnesį prieš tai - 0.5 procento.

Tuo tarpu taip vadinama bazinė mažmeninė prekyba, kurią apskaičiuojant nėra atsižvelgiama į maisto paslaugų, automobilių, degalų ir statybinių medžiagų pardavimus, sausį JAV išliko nepakitusi, kai laukta, jog pasistiebs vidutiniškai 0.3 procento, kai gruodį ūgtelėjo 0.2 procento, nors anksčiau skelbta, jog padidėjo 0.5 procento.

Metinis mažmeninės prekybos prieaugis Amerikoje sausį, palyginus su gruodžiu, prislopo nuo 5.5 iki 4.4 procento.
 
Dar nėra komentarų