Investuotojus nuramino Pasaulio sveikatos organizacijos pranešimas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2020-02-14 10:23 Komentarai: (0)
Euras toliau pinga, JAV akcijų indeksai smuktelėjo pirmą kartą šią savaitę. JAV akcijų indeksai vakar prekybos sesijos metu ne kartą keitė kryptį, bet jos pabaigoje smuktelėjo („S&P 500“ -0,16 proc., „Dow Jones“ -0,43 proc.), FED pranešus, kad nuo penktadienio bus mažinamas atpirkimo sandorių mastas.

Didesnį indeksų nuosmukį pristabdė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pareiškimas, kad naujų Kinijoje plintančio viruso diagnozių skaičiaus augimas dar nereiškia, kad plinta infekcija. Be to, 1380 siekiantis aukų skaičius buvo sumažintas daugiau negu šimtu paaiškėjus, kad kai kurie atvejai buvo priskaičiuoti du kartus. Pasak PSO, didelė dalis Kinijoje naujai užregistruotų susirgimų gali būti kelių dienų, ar net savaičių senumo.

Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu smuktelėjo dar 0,30 proc. (iki 1,084 dolerio už eurą). Vakar paskelbti duomenys rodo, kad sausį infliacija JAV siekė 2,5 proc., atmetus maisto ir energetikos elementus – 2,3 proc. (abu rodikliai buvo 0,1 proc. punkto didesni, negu prognozuota).

„Merko Ehitus“ rezultatai investuotojų nenudžiugino. Apie beveik 17 proc. ketvirtą 2019 m. ketvirtį kritusias pajamas pranešusios Estijos statybų bendrovės akcijos atpigo 3,32 proc. (iki 10,20 euro už akciją). Akcijų 248-iais sandoriais perleista už 280,1 tūkst. eurų. Aktyviau prekiauta tik „Coop Pank“ akcijomis – jų 387-iais sandoriais perleista už 399 tūkst. eurų, kaina pakilo 2,60 proc. (iki 1,184 euro už akciją).

Klaipėdos nafta pranešė apie stebėtojų tarybos patvirtintą bendrovės veiklos iki 2030 m. strategiją. Pagrindinės jos kryptys – tarptautiniai suskystintų gamtinių dujų (SGD) projektai, naftos terminalų konkurencingumo stiprinimas ir Klaipėdos kaip SGD paslaugų centro Baltijos regione plėtojimas. Vakar teigiamų OMXB indekso pokyčių serija prasitęsė iki dešimties (+0,14 proc.), bendrai per tris biržas perleista akcijų už 1,85 mln. eurų.
 
Dar nėra komentarų