Rusijos bankas toliau mažina palūkanų normą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-02-07 15:30 Komentarai: (0)
Šiandien Rusijos Centrinis bankas šeštą kartą iš eilės sumažino savo pagrindinę palūkanų normą ir pranešė, kad ji gali toliau kristi.

Šįkart ji ir vėl nurėžta dvidešimt penkiais baziniais punktais iki šešių procentų, kas atitiko ekonomistų lūkesčius. Iš viso per pastaruosius metus Centrinis bankas ją sumažino 1,75 procento.

Tačiau iki šiol šis pinigų politikos švelninimas neprisidėjo prie infliacijos augimo Rusijoje, kuri yra pastebimai mažesnė nei nustatytas keturių procentų tikslinis lygis.

„Jei padėtis vystysis atsižvelgiant į pagrindinę prognozę, Rusijos bankas mato atvirą galimybę dar labiau sumažinti pagrindinę palūkanų normą kituose posėdžiuose. Artimiausioje ateityje infliacijos mažėjimo grėsmė vis dar yra didesnė nei jos augimo“ - rašoma Rusijos banko pranešime.

Rusijos Centrinis bankas nurodė koronaviruso epidemiją kaip papildomą neapibrėžtumo veiksnį ateinančiais ketvirčiais. Jis taip pat mato reikšmingo pasaulinio sulėtėjimo grėsmę.

Po pietų valiutų rinkoje už vieną dolerį buvo mokama po 63.83 rublius, arba 0,76 procento daugiau nei vakar, tuo tarpu mūsų valiuta Rusijos valiutos atžvilgiu buvo pabrangusi 0,67 procento iki 70.0046 rublių. Nuo metų pradžios Amerikos doleris rublio atžvilgiu pabrango apie tris procentus, o euras - 0,4 procento, tuo tarpu per pastaruosius vienerius metus atitinkamai atpigo virš trijų procentų ir 6,5 procento.
 
Dar nėra komentarų