Koronavirusas gali reikšti „struktūrinį lūžį“

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-02-04 16:54 Komentarai: (1)
Žinomas patarėjas investicijų klausimais Mohamed El-Erian mano, kad pirmadienį stebėtas Amerikos akcijų pakilimas nėra nieko įspūdingo, o tik reakcija į didelį penktadienio išpardavimą.

Jis teigia, kad plintanti koronaviruso epidemija gali turėti rimtos įtakos tokiai jau ir taip silpnai pasaulio ekonomikai.

Allianz Group, kuri veikia draudimo srityje, vyriausiasis patarėjas ekonomikos klausimais skaičiuoja, kad mirtinos epidemijos padariniai Kinijoje yra reikšmingi ir turės neigiamos pakopinės įtakos ne tik antrai pagal dydį pasaulio ekonomikai, bet ir sulėtins globalų augimą.

„Susilpnėjusi Kinija yra problema Europai. Europos Centriniam bankui pinigų politikoje trūksta amunicijos kovai su krize“ - įspėja žinomas patarėjas investicijų klausimais Mohamed El-Erian.

Jis mano, kad rinkų atveju koronavirusas gali reikšti „struktūrinį lūžį“ kaip „pakankamai didelį šoką, kuris iš esmės keičia nuotaikas“.

„Iki šiol rinkos buvo grindžiamos įsitikinimu, kad centriniai bankai visada sugebėjo sustabdyti nepastovumą ir pakelti turto kainas. Dabar atsirado naujas veiksnys, kuris sumenkino šį pasitikėjimą ir sukėlė investuotojų baimę“ - pabrėžė minimas specialistas.
 
1.   Parašė C#   2020-02-04 17:31  

Taip taip, as gi sakiau kad Kinija krize prades. Mohamedai, tu savas bicas musulmonas.